Vieme, koľko koní bude mať benzínová a dieslová Škoda Octavia RS

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Spoločnosť oficiálne oznámila, že Škoda Octavia RS štvrtej generácie bude mať svetovú premiéru začiatkom budúceho mesiaca na Ženevskom autosalóne, kde bude prvýkrát ukázaný model s hybridným pohonom. Zatiaľ čo sa česká značka ku konvenčným pohonom ešte nevyjadrila, my už teraz vieme viac.

Už teraz vieme, že benzínové a dieselové verzie motorov, budú nasledovať krátko po vydaní elektrifikovanej „iV“ verzie. Zdá sa, že Škoda vôbec neotáľa a nenecháva nič na náhodu. Poďme sa na to pozrieť trošku bližšie.

Škoda Octavia RS štvrtej generácie prichádza s konvenčným pohonom

Z neoficiálneho zdroju na Twitteri unikol na internet dokument, ktorý nám ukazuje, že Octavia RS 2.0 TSI motor poskytne 241 konských síl. Pokiaľ vám to znie povedome, tak je to preto, že to číslo je rovnaké ako kombinovaný výkon elektrifikovanej verzie a predchádzajúcej generácie Octavia RS TSI.

Čisto benzínový motor bude k dispozícií s výberom medzi klasickou šesť-stupňovou manuálnou prevodovkou, alebo sedem-stupňovou automatickou prevodovkou. Predaj oboch verzií, dvoj a troj-pedálových, je naplánovaný ku koncu augusta 2020.

Uvedený je taktiež aj dieselový model motora 2.0 TDI s výkonom 197 konských síl, ktorý vyjde rovnako ako jeho benzínový brat. Bude však k dispozícií výlučne len s automatickou DSG prevodovkou. Čo sa týka pohonu 4×4, tak pre diesel zatiaľ nie je uvedený žiadny dátum predaja. Dúfame však, že príde čoskoro.

A ako sa tieto čísla porovnávajú s novým Golfom GTI či GTD? Pokiaľ je zdroj dôveryhodný, vyzerá to tak, že VW a Škoda budú mať opäť identické výkony. Ale zatiaľčo Golf GTI priniesol zaujímavejšiu TCR verziu so silou 296 koní, tak sme sa zatiaľ nič nedozvedeli o nejakom vylepšení zo strany Octavie RS.

Skoda octavia rs iv
Zdroj: Skoda

Príchod nových áut už čoskoro

Dokument marketingového oddelenia spoločnosti Škoda Austria odhaľuje, že hybridný variant bude prvý, ktorý sa dostane na trh už začiatkom júna. Preto sa spoločnosť rozhodla priniesť model PHEV na Ženevský autosalón až budúci mesiac.

K elektrifikovanému modelu sa taktiež pripojí aj vstupný model 1.0 TSI s výkonom 108 koní a šesť-stupňovou manuálnou prevodovkou, spolu s mierne hybridnou verziou toho istého motora so sedem-stupňovou DSG prevodovkou.

Škoda Octavia RS
Zdroj: motor1.com

Zdá sa, že sa máme skutočne na čo tešiť, pretože ku koncu augusta sa nám roztrhne vrece s novými autami od Škoda. Ich repertoár vyzerá naozaj sľubne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tešíte sa na nové modely od značky Škoda? Ktorý by ste brali najviac? Napíšte nám to do komentárov.

Zdroj: motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -