Slovákov vôbec neohúril. O budúcnosti nástupcu Money Heist teraz padla definitíva

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Druhá séria seriálu Berlín dostala oficiálne zelenú

Seriálový hit Netflixu Money Heist, v origináli známy aj ako La casa de papel, sa na konci minulého roka dočkal príbehové rozšírenia. Netflix sa tentokrát zameral na postavu diváckeho favorita Berlína, ktorý aj napriek osudu v hlavnom seriáli dostal priestor na ďalšiu lúpež a popritom zlomil ďalšie ženské srdcia. Zdá sa, že Berlín nepovedal posledné slovo, Netflix totiž seriál predĺžil aj na druhú sériu.

Spin-off sa zameral na postavu menom Andrés de Fonollosa, ktorý je divákom skôr známy pod prezývkou Berlín. Postavu ako v pôvodnom seriáli, tak aj v spin-offe, stvárnil herec Pedro Alonso. Ten sa vráti aj v druhej sérii. Spolu s ním sa môžeme tešiť aj na návrat zvyšku postáv z prvej série – Michelle Jenner ako Keila, Tristán Ulloa ako Damián, Begoña Vargas ako Cameron, Julio Peña Fernandéz ako Roi či Joel Sánchez ako Bruce.

Money Heist Berlin trailer
Zdroj: Netflix

Berlín je prequelom ku La casa de papel, odohráva sa teda pred udalosťami pôvodného seriálu. Zameriava sa ale na tú istú tému – skupinku zlodejov, ktorí chcú vykonať lúpež hodnú miliónov dolárov. Na ďalšiu Berlínovú lúpež si ale počkáme, keďže druhá séria sa má začať natáčať až v roku 2025.

Čísla sledovanosti boli lepšie ako čísla obľúbenosti

Podľa Netflixu bol Berlín najsledovanejším seriálom na ich platforme vo svojom premiérovom týždni a v TOP 10 sa objavil v 91 krajinách. V tomto rebríčku zostal po dobu siedmych nasledujúcich týždňov. Dokopy mal 53 miliónov celkových videní a stal sa 9. najpozeranejším seriálom v inom ako anglickom jazyku v histórii platformy.

Obľúbenosťou napriek skvelým číslám Berlín za pôvodným seriálom zaostáva. Money Heist má vysoké hodnotenia na viacerých hodnotiacich stránkach. Na Rotten Tomatoes má od kritikov 94% a od divákov 81%, na IMDb.com 8,1/10 a na CSFD.sk 87%. Berlín je ale o niečo horší, kritici na Rotten Tomatoes mu dali iba 57% a diváci 62%. Na stránke IMDb.com svieti hodnotenie 7/10 a Česi a Slováci ho ohodnotili na CSFD.sk 73%.

Money Heist: Korea - Joint Economic Area
Zdroj: themoviedb.org

Vlastnú verziu má aj Kórea

Obľúbenosť La casa de papel bola natoľko vysoká, že ešte pred vydaním prequel seriálu vyšla kórejská verzia toho pôvodného. Tá nesie názov Money Heist: Korea – Joint Economic Area. Neslúžila ako pokračovanie či prequel, skôr ako remake a teda sleduje podobný príbeh ako španielsky Money Heist. Prvá séria vyšla ešte v roku 2022 v dvoch častiach – prvá polka epizód v júni a druhá v decembri.

Videli ste spin-off Berlín, ktorý na Netflix dorazil koncom minulého roka? Tešíte sa, že dostane aj druhú sériu?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -