Znepokojujúci trailer na dokument o Slendermanovi od HBO je tu, a vyzerá zaujímavo!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Písal sa rok 2009, kedy Eric Knudsen pod pseudonymom Victor Surge, vytvoril creepy pastu s názvom Slenderman. Toto „strašidlo“ určite všetci dobre poznáte. Stal sa veľmi slávnym, a doteraz je jednou z najstrašideľnejších vymyslených postáv. Veľmi vysoký a chudý muž v obleku bez tváre. Toto stvorenie sa zameriava hlavne na deti, prenásleduje ich a unáša na starých fotografiách. Stal sa inšpiráciou pre mnoho hororových hier, ktoré boli veľmi úspešné. Každý však vie, že táto postava nie je reálna. Každopádne, pripravovaný dokument od HBO Beware The Slenderman naozaj preberie reálnu tému, spoločnú so Slendermanom.

Beware The Slenderman

Dokument Beware The Slenderman

V roku 2014, dve 12 ročné dievčatká z Wisconsinu zobrali Slendermana trochu vážne, a stali sa ním posadnuté. Bodli svoju kamarátku v lese, za cieľom obetovania ho Slendermanovi. Obeť skoro zomrela, ale stihla sa doplaziť z lesa po pomoc. Dievčatká priznali čo spravili, a práve o tom bude tento pripravovaný dokument. Pokiaľ vás tento prípad zaujal, môžete si pozrieť toto video o prípade. Pod ním pokračujeme v téme.

Stanica HBO sa teda rozhodla, že o tomto prípade, a o samotnom Slendermanovi urobí dokumentárny film – Beware The SlendermanDokument debutoval už v marci na festivale SXSW, svojej premiéry na kanále sa však dočká až 23. januára 2017. Dokument sa natáčal cez 18 mesiacov s prístupom do rodín dievčat. Ako moc sú deti zodpovedné za to, čo spravili? Bola to všetko chyba internetu, alebo je v tom niečo viac? To sa dozvieme až po pozretí filmu.

HBO zverejnilo aj prvý plagát a trailer na tento film, ktorý je vskutku znepokojujúci. Tento článok píšem o štvrtej ráno, som sám doma, a nieje mi všetko jedno.

Beware The Slenderman

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -