Česká špionážna dráma Bez vedomia zaznamenáva celosvetové uznanie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Bez vedomia na TIFF

Česká špionážna dráma Bez vedomia z produkcie HBO Europe bude uvedená v medzinárodnej premiére na 44. Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte (TIFF), ktorý sa koná od 5. do 15. septembra. Prvé dve epizódy budú uvedené v sekcii Primetime.

Bez vědomí RECENZIA
Zdroj: filmcenter.cz

Šesťdielna špionážna dráma režiséra Ivana Zachariáša (Pustina) sa odohráva v ČeskoslovenskuLondýne, a to v osemdesiatych rokoch. Dráma je natočená podľa scenára debutujúceho Ondreja Gabriela. V hlavnej úlohe sa predstaví Tatiana Pauhofová (Horiaci ker), v medzinárodnom obsadení sa predstaví Hattie Morahan (Kráska a zviera) a David Nykl (Hviezdna brána), z českých a slovenských hercov potom Martin Myšička, Martin Hofmann, Jan Vlasák, Kristýna Podzimková, Lenka Vlasáková, Petr Lněnička a Martin Huba.

Mária (Pauhofová) a jej manžel, disident Viktor (Myšička), opustili komunistické Československo pred dvanástimi rokmi. Teraz sa píše rok 1989, zmena visí vo vzduchu, pár využíva amnestiu a vracia sa do rodnej krajiny. Ale hneď po ich príchode sa stane niečo nečakané a Mária sa ocitne v nemocnici, a to v bezvedomí. Keď sa preberie, zistí, že jej manžel zmizol. Zdá sa, že nikto o ňom nič nevie. V krajine, ktorá Viktora stále považuje za nepriateľa, v krajine, ktorej Mária už dávno nerozumie, a ktorá nerozumie jej, je vystavená najväčšej životnej výzve.

bez vedomi hbo europe
Zdroj: filmtoro.cz

Tvorba

„Sme nesmierne potešení, že tím torontského festivalu odhalil medzinárodné kvality a aktuálnosť špionážnej drámy Bez vedomia a máme veľkú radosť, že sa do Toronta vraciame s ďalším českým seriálom,“ hovorí Antony Root, EVP of Original Programming and Production, HBO Europe.

O príbehy zo strednej Európy je teraz všeobecne veľký záujem, čo je úplne oprávnené. Ten náš je navyše vyrozprávaný z nečakané perspektívy ženy, ktorá je proti svojej vôli chytená do siete tajných služieb, čo do známej témy prinieslo veľmi svieži vietor. Už sa nemôžeme dočkať, až jeho kúzlu podľahnú aj iní než českí a slovenskí diváci.“

Premiéra Bez vedomia je naplánovaná na jeseň 2019 vo všetkých teritóriách HBO Europe, Nordic, Španielsku a Portugalsku. To súvisí s tridsaťročným výročím nežnej revolúcie, ktorá pre Československo znamená pád komunistického režimu.

The Sleepers. Zdroj: HBO Europe
The Sleepers. Zdroj: HBO Europe

Producentmi za HBO EuropeTereza Polachová, Steve Matthews a Antony Root. Seriál vznikol v spolupráci s produkčnou spoločnosťou ETAMP film.

Bez vedomia je najnovším českým seriálom HBO Europe. Nadväzuje tak na oceňovanú Pustinu režiséra Ivana Zachariáša a Alice Nellis, uvedenú na MFF Toronto pred 3 rokmi a prestížnymi cenami ovenčený Horiaci ker režisérky Agnieszky Holland.

HBO Europe

V Európe poskytuje HBO obsah prostredníctvom piatich rôznych služieb a pokrýva územie 21 štátov. V Škandinávii to je služba The Home of Series ponúkajúca prémiové predplatné Video on Demand (SVOD) buď priamo, alebo prostredníctvom partnerských operátorov vo Švédsku, Nórsku, Fínsku a Dánsku.

Hattie Morahan 1
Zdroj: HBO Europe

Španielske HBO España je dostupné predplatiteľom ako služba SVOD napriamo, či prostredníctvom exkluzívneho partnerstva s Vodafone Spain, a to buď streamovacou službou Vodafone TV, alebo na počítačoch, smartphonoch a tabletoch.

V strednej Európe môžu zákazníci sledovať HBO napriamo alebo prostredníctvom partnerských operátorov v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Rumunsku, Bulharsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Čiernej Hore, Macedónsku a Bosne a Hercegovine.

V pobaltských krajinách je obsah HBO dostupný vďaka exkluzívnemu partnerovi Telia v Estónsku, Litve a Lotyšsku.

Najnovšie, konkrétne vo februári 2019, bolo spustené HBO Portugal, a to napriamo ako služba SVOD, alebo prostredníctvom exkluzívneho partnerstva s Vodafone Portugal.

Júnové novinky na HBO GO
Zdroj: kodifiretvstick.com

HBO Europe produkuje pôvodnú tvorbu v strednej Európe od roku 2010, v Škandinávii a Španielsku začala jej výrobu v roku 2016. Najnovšie počiny v týchto teritóriách zahŕňajú Beforeigners (Nórsko), Patria (Španielsko), Bez vedomia (Česká republika), El Pionero (Španielsko ), Beartown (Švédsko), 30 Coins (Španielsko), Gösta (Švédsko), Foodie Love (Španielsko), Whatever (Španielsko), Wataha III (Poľsko) a Umbre III (Rumunsko).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: HBO Europe

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -