Začnú bezplatné DLC k Cyberpunk 2077 prichádzať ešte skôr, než bude hra opravená?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Technický stav hry Cyberpunk 2077 je ešte stále ďaleko od perfektného, no poľské vývojárske štúdio CD Projekt Red robí všetko pre jeho zlepšenie. Od vydania hry priniesli už niekoľko aktualizácií, zatiaľ poslednou bol Hotfix 1.06. Ten prišiel pred týždňom a ďalšieho sa pravdepodobne dočkáme niekedy v priebehu januára budúceho roka.

Z nedávneho vyjadrenia štúdia sme sa dočítali, že veľké patche majú prísť v januári a februári, pričom majú opraviť najväčšie problémy na konzolách PlayStation 4 a Xbox One. Zatiaľ čo sa hráči na počítačoch a konzolách novej generácie stretávajú s bugmi len minimálne, verzie pre pôvodné konzoly PS4 a Xbox One sú takmer nehrateľné.

Cyberpunk 2077
Zdroj: europa2.sk

Bezplatné DLC k Cyberpunk 2077

Podobne ako pri ich predchádzajúcom titule Zaklínač 3: Divoký Hon, aj Cyberpunk 2077 môže očakávať radu bezplatných DLC a väčších expanzií. Geralt z Rivie sa počas svojho pôsobenia dočkal 16 bezplatných DLC a dvoch rozšírení (Hearts of Stone a Blood and Wine), ktoré predĺžili dobu hrania o značný čas.

Druhá expanzia priniesla do hry úplne nové miesto zvané Toussaint a viac ako 20 hodín prídavného obsahu. Za taký čas sa bez problémov dá prejsť hlavná príbehová linka Cyberpunku. Dobrou správou je, že šéf štúdia CD Projekt Red Adam Kiciński už v minulosti prezradil, že veľkosť DLC k Cyberpunk 2077 bude tak veľké ako k Zaklínačovi 3.

Pôvodne mali v pláne prídavný obsah predstaviť ešte pred vydaním hry samotnej, no po troch odkladoch a urýchlenom vydaní Kiciński prehlásil, že sa tak stane až neskôr. A my sme sa tak konečne dočkali prvých náznakov. Podľa ich novej stránky na oficiálnej webstránke začnú bezplatné DLC prichádzať už začiatkom roka 2021.

Cyberpunk 2077
Zdroj: pushsquare.com

Najskôr sa tak môže stať v priebehu februára, najneskôr prídu koncom marca alebo začiatkom apríla. Bližších informácií sa dočkáme už čoskoro. Zatiaľ to nie je potvrdené, no menšie bezplatné DLC by mali pozostávať z kozmetických úprav, prinajlepšom dostaneme aj nové vedľajšie misie. Aspoň pri Zaklínačovi to fungovalo tak, že DLC bundle (pozostávajúce z dvoch DLC) vychádzali každý týždeň v stredu.

Väčšie rozšírenia a multiplayer

Na oznámenie príchodu väčších expansion packov, poprípade sľúbeného multiplayer módu, si však určite počkáme ešte nejaký ten mesiac. V prvom rade sa musí CD Projekt Red zamerať na aktuálny stav na sedemročných konzolách, až potom sa môže pustiť do vydávania rozšírení. No určite nikoho nezabije, keď medzitým budeme dostávať malé dávky DLC v podobe vedľajších úloh a kozmetických predmetov.

Pokiaľ máte s hrou zlé skúsenosti, plánujete sa do Night City vrátiť vo februári po opravách? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: gamerant.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -