Riešenie trvalo 3 roky. Microsoft vám znovu dá Windows 11 zadarmo

Nenechajte si ujsť

Bezplatný prechod na Windows 11 dostane ďalšia skupina používateľov

Skvelé správy pre používateľov starších PC zostáv. Microsoft spravil ďalší významný krok pri propagácii svojho operačného systému Windows 11. Po novom začal ponúkať bezplatný upgrade na novú verziu Windows aj používateľom, ktorým zatiaľ bezplatný prechod z Windows 10 neumožňoval, informuje PC World.

Menovite ide o používateľov, ktorým prechod na Windows 11 komplikovali staršie audio ovládače Intel Smart Sound Technology (SST) a procesory Intel 11. Na problém s kompatibilitou Microsoft prišiel ešte v novembri 2021, keď sa používatelia začali sťažovať na „modré obrazovky smrti.“ Technologický gigant problém identifikoval a používateľom s týmito ovládačmi a procesormi už viac neponúkal aktualizáciu na Windows 11.

windows 11 aktualizacia
Zdroj: Microsoft

Riešenie trvalo 3 roky

S prichádzajúcim koncom životnosti Windows 10, ktorého podpora sa skončí v októbri 2025, teraz Microsoft konečne prišiel s riešením, ako problémom predísť. Do aktualizácie operačného systému pridal kompatibilné ovládače, vďaka ktorým je prechod na nový operačný systém bezproblémový. Používatelia si musia najskôr stiahnuť aktualizáciu, do 48 hodín im následne bude ponúknutá možnosť bezplatného prechodu na novú verziu Windowsu.

Okrem končiacej podpory Windows 10 sa Microsoft snaží krokom zvýšiť záujem o svoj nový operačný systém. Podľa Starcounter má Windows 10 medzi používateľmi jasne dominantnú pozíciu a využíva ho takmer 70 % používateľov. V prípade Windows 11 podiel predstavuje iba 27 %, čo sa Microsoft snaží zvrátiť.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -