Mŕtvy seriál zo sveta Hry o tróny žije. Ukáže veci, ktoré nemajú obdobu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál s veľkými novinkami

Kým Rod draka úspešne vstupuje do druhej sérii, osudy ostatných projektov zo sveta Hry o tróny sú pomerne nejasné. Viaceré nedostávajú aktualizácie, o jednom z nich sa dokonca tvrdilo, že bol zrušený. Teraz však priamo od autora knižných predlôh, Georgea R.R.Martina (a jeho webu Not a Blog) prichádzajú novinky ohľadom seriálu 10 000 Ships. Našiel oceňovaného scenáristu a čaká nás príbeh až biblických rozmerov.

Dej sa odohráva tisíc rokov pred udalosťami Hry o tróny. Sústreďuje na na Rhoynarský ľud, ktorý prosperoval na východe Essosu. Dobehli ich však vojny, ktoré sa stali pre nich zničujúcimi. Pri najhoršej z nich, Druhej vojne o korenie, zaútočil Valyrian s 300 drakmi.

Tristo drakov a desaťtisíc lodí

Rhoynari čelili istej záhube, no vtedy prišla slávna princezná Nymeria. S desaťtisíc loďami opustila kontinet a hľadali nový domov. Nakoniec sa im podarilo zakotviť v Dorne, kde sa spojili s Andalmi a Prvými ľuďmi. Predpokladá sa, že neskorší obyvatelia Dornu sú ich potomkami, nevýnimajúc ani vládnuci rod Martellovcov.

Pôvodne sme o projekte počuli ešte v roku 2021 a scenáristom bol Brian Helgeland. Skript, ktorý napísal údajne skvelý, až biblický epos. Podobne ako Mojžiš vyviedol svoj ľud z Egypta, púť Nymerie, ktorá zachránila Rhoynarov, je niečo podobné vo svete fantasy zo sveta Hry o tróny. Spoločnosť HBO sa však rozhodla s touto víziou nepokračovať, preto bol seriál považovaný za zrušený.

Nový oceňovaný autor prinesie epos

Aktuálne však Martin oznamuje, že sa našiel nový autor. Je ním Eboni Booth, čerstvý držiteľ Pulitzerovej ceny. Hovorí o ňom ako o neskutočne talentovanom mladom autorovi hier, čoho dôkazom sú aj predstavenia na Broadwayi zbierajúce ocenenia.

Teraz prinesie unikátny seriál ako nič, čo sme doteraz z fantasy sveta videli. Martin si ešte na koniec svojho príspevku zavtipkoval, že sa produkcia nepohla, lebo ešte stále uvažujú, ako zaplatia za 10 000 lodí, 300 drakov a gigantické korytnačky.

Čo hovoríte na to, že seriál 10 000 Ships získal oceňovaného autora a sľubuje epické rozmery? Ste zvedaví na púť desaťtisícky lodí? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: Not a Blog; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -