Úspešné post-apokalyptické sci-fi Bird Box od Netflixu dostane španielsky spin-off

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
- Advertis

Vyzerá to tak, že knižný svet spisovateľa Josha Melarmena dostane okrem jedného filmu aj ďalší projekt. Ten rozšíri napínavý sci-fi thriller Bird Box o nový spin-off, ktorý si pod svoje krídla zobralo španielske duo tvorcov.

Netflix si najal Alexa a Davida Pastorových, aby spoločne zrežírovali nový príbeh z temného sveta plného neznámych bytostí. Dylan Clark a Chris Morgan, ktorí produkovali pôvodný hit z roku 2018, sa opäť vrátia do svojich pozícií producentov.

bird box sandra bullock
Zdroj: chicagotribune.com

Netflix vyvíja nový spin-off filmu Bird Box

Bird Box je úspešnou adaptáciou románu od amerického spisovateľa Josha Malermana, ktorý je zasadený do veľmi zvráteného sveta, kde civilizáciu začala terorizovať neznáma démonická entita. Tá dokáže jedným pohľadom zmanipulovať ľudskú myseľ a doviesť ju k šialenstvu, ktoré vyústi do samovraždy alebo vraždy niekoho iného.

Týmto spin-offom chce Netflix vytvoriť akýsi vesmír a ukázať nám, čo sa dialo v čase vypuknutia apokalypsy aj v ostatných častiach sveta. Tentokrát nás dej zavedie do slnečného Španielska, ktoré však medzičasom pohltila temnota. Ľudia musia dobrovoľne upadnúť do slepoty, pretože inak ich čaká neľútostná smrť.

TOP 5 vecí, ktoré ste si nevšimli v novom filme Bird Box
Zdroj: geektyrant.com

Španielski režiséri majú s post-apokalyptickými svetmi veľa skúseností

Filmárske duo z Barcelony si už v minulosti skúsilo réžiu filmov s post-apokalyptickou tematikou. Ich prvý horor Smrtiaca nákaza s Chrisom Pineom (Wonder Woman 1984) natočili v roku 2009. V tom čase nám vyrozprávali príbeh o smrteľnom globálnom víruse, ktorý vyhubil skoro celé ľudstvo.

Druhý film je španielsky thriller Posledné dni z roku 2013, v ktorom je opäť hlavnou témou šírenie neznámej epidémie. Naposledy bratia spoločne zrežírovali tri časti mysteriózneho seriálu The Head od HBO Max.

Bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa vydajú v ich treťom príbehu z post-apokalyptického sveta. Natáčanie plánuje produkčný tím započať koncom tohto roka. O všetkých aktualizáciách ťa budeme informovať.

Videl si film Bird Box a tešíš sa na pripravovaný spin-off? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: variety.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť