Filmy

TEÓRIA Birds of Prey: Harley Quinn zabije Jokera a Jared Leto končí s DC

TEÓRIA: Harley Quinn zabije Jokera

Už vo februári 2020 si v kinách pozrieme nový DC film. Originálnym názvom Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn), tentokrát sa stredobodom pozornosti stane milovaná komiksová postava, opäť v podaní herečky Margot Robbie. Na novinku sa tešíme a sme zvedavý, ako film dopadne. Je možné, že sa vydá šokujúcim smerom a uvidíme, ako Harley Quinn zabije Jokera?

Obľúbený film Joker (2019) si získal divákov hlavne vďaka hereckému výkonu Joaquina Phoenixa. Táto komiksovka pokorila rekordy a získala neuveriteľných 11 nominácií na Oscary 2020. Phoenix však nie je jediný Joker, ktorého poznáme. V samostatnom filmovom vesmíre ikonického Princa zločinu predstavoval Jared Leto, ktorého čas vypršal.

Film Suicide Squad (2016) mal očividné problémy, aj keď vo finále pôsobil ako akčná jazda bez pointy.  Diváci však film úplne neodsúdili. Obľúbili si hlavne postavu Harley Quinn, ktorú stvárnila herečka Margot Robbie. Dokonca až natoľko, že štúdiá Warner Bros. a DC sa rozhodli priniesť nám sólovku o tejto milovanej postave. O príbehu už niečo málo vieme, teraz však prichádza nová teória, ktorá súvisí so samotným Jokerom.

Čo odhalil trailer?

Nedávno sme sa dočkali oficiálneho traileru na film Birds of Prey, ktorý si môžete pozrieť vyššie v článku. V ňom sa nám naskytol lepší pohľad na novinku, ktorá sa do kín dostane už začiatkom februára.

Okrem toho sme v ukážke videli scénu, ktorá napovedala smrť Jokera. Trailer začína slovami Harley Quinn, ktorá hovorí o rozchode s Princom zločinu. Jej monológ je okrášlený rôznymi vizuálmi, a práve v momente, kedy hovorí, že sa s ním rozišla, vidíme, ako vyskakuje s auta. Auto potom narazí do fabriky ACE Chemicalas, po čom nasleduje veľký výbuch.

Joker s Jaredom Letom oficiálne dostáva vlastný film!

Zdroj: collider.com

Teória spočíva v tom, že v aute sa nachádzal samotný Joker. Harley totižto sarkasticky dodá, že o rozchode sa rozhodli spoločne.

Súvisí to aj s očakávaniami, že Jared Leto nadobro končí s rolou Jokera a vo filme Birds of Prey sa vôbec neobjaví. Taktiež je celkom realistické, že si nezahrá už vo žiadnych budúcich projektoch od DC, keďže prichádza do MCU v úlohe Morbiusa. Teória, že Harley Quinn ho zabila, teda nie je až tak od veci, keďže to aspoň vysvetľuje to, že Joker sa v budúcich filmoch DCEU už neobjaví. Zatiaľ ale môžeme len hádať, čo sa stane naozaj – to sa však dozvieme v samotnom filme, ktorý vychádza začiatkom februára.

Zdroj: imdb.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

  Filmy

  Ryan Reynolds po filme Detektív Pikachu v ďalšej hernej adaptácii. O ktorú sa jedná?

  Filmy

  Filmy Matrix 4 a nový Batman môžu byť kvôli koronavírusu odložené. Máme sa báť?

  Filmy

  Hororový DC spin-off The Trench preskúma najhlbšie časti z podmorského sveta Atlantídy

  Pridaj komentár