Bitcoin prekročil prvýkrát v histórii hranicu 20 000 dolárov. Stále váhaš nad budúcnosťou kryptomien?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najväčšia a najpopulárnejšia kryptomena sveta sa prvýkrát vo svojej jedenásťročnej histórii dostala cez hranicu 20 000 dolárov. Momentálne je hodnota Bitcoinu 22 891,30 dolárov / 18 681,89 eur a každou chvíľou stúpa.

V novembri 2020 bola táto kryptomena ocenená na zhruba 16 500 dolárov, no za posledných 48 hodín zrástla cena o viac ako 20 %. Od začiatku roka si celkovo Bitcoin pripisuje už viac ako 170 % nárast.

Bitcoin 2020 nárast
Zdroj: ethereumworldnews.com

Bitcoin dosiahol historické maximum

Odkedy sa Bitcoin dostal do povedomia verejnosti, začali vznikať diskusie o tom, či predstavuje jeho nárast trhovú bublinu alebo ide skôr o príklad, v ktorom hrá Bitcoin dôležitú úlohu v budúcom finančnom ekosystéme.

Dlhoroční držitelia to však s touto kryptomenou nemali vôbec jednoduché. Bitcoin v minulosti zaznamenal sériu rastov a poklesov hodnoty. V roku 2017 bola hodnota 19 783,21 USD a v priebehu iba dvoch mesiacov prepadla pod hranicu 8 000 dolárov.

bitcoin
Zdroj: bitcoin.com.au

 

Sú kryptomeny naša budúcnosť?

Ako uviedla agentúra Bloomberg, kryptomena tento rok ťaží hlavne z dopytu zo strany väčších investorov a tiež z očakávaní, že sa stane bežne používaným platobným prostriedkom.

„Pozornosť sa teraz presúva k ďalšiemu okrúhlemu číslu 30 000 dolárov. Je to pre Bitcoin začiatok novej kapitoly,“ uviedol podľa agentúry Bloomberg Antoni Trenchev z kryptomenovej spoločnosti Nexo.

V posledných mesiacoch sa pre novú stratégiu rozhodol aj americký poisťovací gigant MassMutual, ktorý za Bitcoiny zaplatil sumu 100 miliónov dolárov, zatiaľ čo technologická firma MicroStrategy previedla na Bitcoin väčšinu svojej súvahy, v čase počiatočného nákupu asi 500 miliónov dolárov.

Ak sa náhodou rozhodneš jedného dňa investovať časť svojho kapitálu do kryptomien aj ty, opatrne. Rovnako ako v roku 2017 môže kedykoľvek dôjsť ku korekcii trhu, čo by viedlo k trhovej kapitalizácii kryptomien. No ako sa hovorí, risk je zisk.

Sú podľa teba kryptomeny svetlá budúcnosť tohto sveta? Názor nám môžeš zanechať v komentároch.

Zdroj: bloomberg.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -