Bizarná ponuka pre hráčov. Práve teraz môžete skúsiť zadarmo najlepšiu aj najhoršiu hru roka

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

PlayStation Plus pobavilo hráčov bizarnou kombináciou

Je skvelé vidieť podporu pre najlepšie hry roka,“ vyhlásil humorne komentujúci na Twitteri. Reaguje tým na skutočne bizarnú ponuku titulov v PlayStation Plus. Predplatné totiž sprístupnilo hráčom kombináciu trialov na jednu z najlepších hier roka, no taktiež hru tak zlú, že sa z nej stal vtip. Na tému upozornil portál VGC.

PlayStation Plus bolo predstavené spoločnosťou Sony pred vyše rokom, pričom ponúka tri kategórie predplatného: Essential, Extra a Premium. Sú medzi nimi isté rozdiely a čím drahšiu si zvolíte, tým viac dodatočných výhod vás čaká.

sony playstation hranie hier
Zdroj: PlayStation, freeflagicons.com

Ako sme informovali v samostatnom článku, najväčšiu výhodu nedávno získali predplatitelia Premium triedy za 16,99 € mesačne, respektíve 151,99 € ročne. Práve títo hráči totiž získali možnosť cez svoje PlayStation 5 hrať prostredníctvom cloudu. Priamo cez internet môžu spúšťať herné tituly bez toho, aby si ich museli stiahnuť a navyše cloud gaming podporuje plynulé snímky za obrazovku v rozlíšení 4K. Hru totiž vykresľujú brutálne silné servery spoločnosti Sony.

Výhody však nečakajú len na používateľov najvyššieho predplatného. Naprieč všetkými totiž hráči získavajú na svojej konzole prístup ku Katalógu hier, ktorý obsahuje klasické tituly, nové hry a časovo obmedzené skúšobné verzie.

Práve skúšobné verzie (Trials) sa obmieňajú a ponúkajú skvelú príležitosť pre hráčov vyskúšať nové hry a zistiť, či sa im ich oplatí zakúpiť. Sony do tejto kategórie pridáva lákavé tituly, ideálne také, ktoré hráčov behom hodiny-dvoch oslovia natoľko, že do nich zainvestujú a herným spoločnostiam prinesú zisk. Aj preto hráčov pobavila nová kombinácia skúšobných hier v PlayStation Plus.

Do predplatného Sony zaradilo 2 nasledujúce hry:

  • The Lord of the Rings: Gollum (1 hodina)
  • Baldur’s Gate 3 (2 hodiny)

Oba tituly už sú aktuálne dostupné pre všetkých predplatiteľov, pričom internet si z kombinácie noviniek poriadne uťahuje. Baldur’s Gate 3 totiž mnohí označujú za jednu z najlepších hier roku 2023, na portáli Metacritic má nádherné skóre 96 bodov zo 100. Spolu s The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je to dokonca aktuálne najlepšie hodnotená hra tohto roku na tomto portáli.

Bizarné spojenie dopĺňa skúšobná verzia The Lord of the Rings: Gollum, ktorá má na rovnakom portáli smiešne hodnotenie 34 bodov, čo je jedno z najnižších v roku 2023. Golluma zniesli pod svätú zem ako kritici, tak aj bežní hráči, ktorí ju označujú za „odvodenú, nezaujímavú a fundamentálne rozbitú stealth akčnú adventúru, ktorá nezachytila nič zaujímavé z Tolkienovej fikcie.“ (The Guardian)

Vývojári hry zo sveta Pána prsteňov sa za vydanie titulu ospravedlnili, povedali, že chápu, prečo ich fanúšikovia vinia z publikácie „neohromujúceho zážitku“. Neskôr sa štúdio Daedalic dokonca vyjadrilo, že to „hlboko ľutujú,“ pričom sa zaviazali, že hru zlepšia nadchádzajúcimi aktualizáciami.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -