Bizarné chyby v sérii Harry Potter, ktoré sme si však všimli až v dospelosti! Tieto veci sme ako deti takto nevnímali

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Bizarné chyby v sérii Harry Potter

Svet Harryho Pottera je tak fascinujúci a úžasný, že sme si nikdy nevšimli veci navôkol. Na detaily nebol čas, pretože Voldemort chcel Harryho každý rok zabiť. Popritom sme sa samozrejme s Harrym učili lietať na metle, miešať elixíry, flirtovať s dievčatami alebo ničiť Dementorov. Lenže pri tom všetkom sme si nevšimli pomerne dôležité veci, avšak nie je to naša vina. Ako deti sme totiž videli len to, čo sme vidieť chceli. Ako dospelí však už berieme život inak. A preto vám dnes ukážeme bizarné chyby, ktoré sme si v sérii Harry Potter všimli až v dospelosti.

1. O prenášaní chorôb v Rokforte zrejme nepočuli

chyby v sérii Harry Potter
Zdroj: adme.media

Každý rok si stovky študentov nasadia na hlavu triediaci klobúk. Ten im povie, do ktorej fakulty sa najviac hodia. Problém je v tom, že v Rokforte neriešia prenášania rôznych chorôb alebo napríklad vši. Pričom je to hlavne problém, ktoré najčastejšie postihuje deti. Nikdy sme nevideli scénu, v ktorej by triediaci klobúk dezinfikovali alebo ho nejakým spôsobom čistili. Ale zrejme by im to ani nedovolil.

2. Hagrid v podstate uniesol Harryho z domu jeho opatrovníka

chyby v sérii Harry Potter
Zdroj: adme.media

Hagrida samozrejme vnímame ako záchrancu, pretože Harry sa u Dursleyovcov mal príšerne. Na druhej strane Hagrid vpadne do ich domu, vyhráža sa im a napokon im vezme 11-ročného chlapca. Navyše Hagrid vyzerá ako niekto, s kým by ste si rozhodne nechceli zahrávať. Samozrejme myslíme jeho postavu, nie povahu. Je zvláštne, že vo svete, kde musíte mať podpísaný papier od rodičov, aby ste si mohli dať sladkosti v Rokville, tento incident nikto neriešil.

3. Podávanie čudných elixírov svojim známym je úplne normálne

chyby v sérii Harry Potter
Zdroj: adme.media

Vo svete muklov, ak niekomu nalejete do nápoja omamnú látku, môžete ísť do väzenia. No vo svete Harryho Pottera sa to vôbec netrestá. Napríklad keď Romilda Vanová dala elixír lásky do bonboniery, ktorú napokon zjedol Ron. Alebo keď sám Harry chcel naliať elixír šťastia do Ronovho pohára pred metlobalovým zápasom. Elixíry sú v skutočnosti v tomto svete niečo ako drogy. Sú omamné, majú neskutočnú moc a môžu aj zabíjať.

4. Dumbledore najíma učiteľov, ktorí predstavujú hrozbu pre celú školu

chyby v sérii Harry Potter
Zdroj: adme.media

Podľa toho, akých učiteľov najal Albus Dumbledore do Rokfortu, môžeme usudzovať, že je totálne neschopný. Bez urážky, ale najprv najal Remusa Lupina, ktorý sa ako vieme mení na vlkolaka. Stačí len málo, aby skutočne pozabíjal hneď niekoľko nevinných detí. A potom tu máme Alastora Moodyho alebo skôr Bartyho Croucha Jr. s odvarom všehodžúsu. Ten na svojej hodine ukazuje tínedžerom účinky neodpustiteľných kúziel. Dokonca predvedie aj tú najhoršiu z nich, teda kliatbu Avada Kedavra. Zaujímavé je, že obaja títo učitelia vyučovali predmet, ktorý má veľkú spojitosť s bezpečnosťou, teda obranu proti čiernej mágii.

5. V magickom svete nie je veľa kariérnych ciest

J. K. Rowling
Zdroj: adme.media

Študenti Rokfortu, rovnako ako študenti v muklovských školách, musia po škole uvažovať nad svojim povolaním, aby sa mohli uživiť. Lenže v magickom svete je ten výber povolaní oveľa horší. Môžete sa stať profesionálnym metlobalovým hráčom. Alebo môžete byť novinárom, podobne ako Rita Skeeterová. Alebo budete pracovať pre ministerstvo. Zdá sa, že ak by vás nič z toho nelákalo, to jediné čo môžete urobiť je to, že zostanete učiť na Rokforte.

6. Lekári vedia ako vytvoriť nové kosti, ale netušia ako vylepšiť človeku zrak

J. K. Rowling
Zdroj: adme.media

Samozrejme mágia má svoje rezervy. Preto nie sú všetky rodiny bohaté, ako napríklad Malfoyovci a pod. Lenže ak lekári dokážu vytvoriť nové kosti, ak dokážu pretvoriť účinky všehodžúsu ako pri Hermione, ktorá sa premenila na mačku a prebudiť k životu skamenených žiakov, tak prečo nedokážu napraviť zrak? Hermiona jediným šmahom prútika opravila Harrymu okuliare. Neveríme totiž, že neexistuje kúzlo, ktoré by čarodejníkovi zlepšilo zrak a on by sa tak nemusel otravovať s okuliarmi.

Aj takéto chyby v sérii Harry Potter si človek všimne až v dospelosti. To však nemení nič na tom, že jedna to jedna z najlepších filmových ság v histórii.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -