5 bizarných vecí, ktoré urobili herci pri nakrúcaní slávnych filmov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Bizarné veci, ktoré urobili herci pri nakrúcaní filmov

Tak ako medzi kolegami v práci vznikajú priateľstva, tak vznikajú priateľstvá aj medzi hercami pri nakrúcaní filmov. Síce sa stane, že si herci vôbec nesadnú, no dnes sa tým nebudeme zaoberať. Dnes vám ukážeme herecké dvojice, ktoré sa na nakrúcaní k sebe správali veľmi dobre. Až tak dobre, že jeden kvôli druhému robili rôzne bizarné veci. Dnes sa práve na tieto historky pozrieme. Prečo Chris Hemsworth pri nakrúcaní štvrtého Thora celý deň nejedol mäso?

5. Paul Newman a Susan Sarandon – Súmrak (1998)

bizarné veci
Zdroj: brightside.me

Dodnes sú niektoré herečky za rovnakú prácu platené oveľa horšie, ako ich hereckí kolegovia. Nie všetci mužskí herci sú však s týmto pravidlom zmierení. Slávny hollywoodsky fešák Paul Newman patrí medzi túto sortu skvelých chlapíkov. Pri nakrúcaní filmu Súmrak (nie ten Súmrak) zariadil, aby mala jeho herecká kolegyňa rovnaký plat, ako má on sám. A to tým, že jej venoval niekoľko percent zo svojho honoráru. Tomuto sa povie cit pre spravodlivosť a férovosť.

2. Robert De Niro a John Cazale – Lovec jeleňov (1978)

bizarné veci
Zdroj: brightside.me

Herci Robert De Niro a John Cazale sa stretli pri nakrúcaní kultovej klasiky zvanej Krstný otec 2. V druhej časti si mladého Vita Corleoneho zahral De Niro. Ten za svoj výkon získal svojho prvého Oscara. Presvedčivým výkonom sa blysol aj Cazale, ktorý už v prvej časti trilógie stvárnil Freda Corleoneho. Síce sa tieto dve postavy na scéne nikdy nestretli, no napriek tomu sa veľmi spriatelili.

Neskôr sa stretli pri ďalšom kultovom filme Lovec jeleňov. V tom čase však Cazale trpel smrteľnou chorobou. Producenti ho chceli z filmu vyhodiť, pretože náklady na jeho liečbu by museli zaplatiť práve oni. De Niro nedovolil, aby Cazale prišiel o svoju rolu a tak zaplatil jeho liečbu z vlastného vrecka. Takpovediac mu svojim spôsobom zachránil život.

3. Bradley Cooper a Ken Jeon – Vo štvorici po opici (2008)

bizarné veci
Zdroj: brightside.me

Pri nakrúcaní kultovej komédie nebola stále taká sranda, ako sa na prvý pohľad zdá. Manželka herca Kena Jeonga v tom čase bojovala s rakovinou, preto herec na prvý pokus rolu bláznivého čínskeho gangstera Leslieho Chowa odmietol. Presvedčili ho však herci a hlavne Bradley Cooper, s ktorým sa spriatelil. Cooper ho dokonca v posledný deň nakrúcania viezol 4 hodiny z Las Vegas do Los Angeles, aby Ken stihol operáciu svojej ženy.

2. Robert Downey Jr. a Chris Evans – Avengers

bizarné veci
Zdroj: brightside.me

Možno vo filme Kapitán Amerika: Občianska vojna stvárnili dvoch nepriateľov, no v skutočnosti to sú skvelí priatelia. Robert Downey Jr. je známy tým, že na konci nakrúcania dáva svojim kolegom darčeky. Ten najcennejší dal zrejme Chrisovi Evansovi. A to plne zrekonštruovaný Chevy Camaro RS z roku 1967. Auto bolo dokonca prispôsobené tak, aby odkazovalo na postavu Kapitána Ameriku, vďaka ktorej sa Chris Evans preslávil.

1. Chris Hemsworth a Natalie Portman – Thor: Láska a hrom (2022)

Thor: Láska a hrom
Zdroj: brightside.me

Chris Hemsworth je známy nielen svojou charizmou či skvelou postavou, ale taktiež aj milou a veľkorysou povahou. Viackrát urobil pre svojich kolegov čo najviac, aby sa v jeho prítomnosti cítili dobre. Tentokrát to môže potvrdiť herečka Natalie Portman. Tá povedala, že sa Chris obetoval a kvôli nej celý deň nejedol mäso.

Natalie je totiž veganka a v ten deň nakrúcali spolu bozkávaciu scénu, vo filme Thor: Láska a hrom. Možno sa to nezdá ako veľká obeta, ale Chris je prakticky závislý na mäsovej strave, keďže neustále kvôli postave Thora posilňuje. Mäso tak jedáva aj 6x denne. Nuž, aj takéto bizarné veci sa stávajú pri nakrúcaní slávnych filmov.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -