TIP na seriál: Salad Fingers | Bizarný a zvrátený animák

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Salad Fingers je zvrátený animovaný seriál

Salad fingers je niečo čo pravdepodobne nechcete vedieť. Je to niečo, z čoho ostanete pravdepodobne maximálne znechutení. Ale ja som zvrátený, takže to budete musieť pretrpieť, a pozrieť si to, lebo znechutenosť je v tomto prípade len vedľajší produkt geniality. Geniality , ktorá nie je každému až taká známa, no koniec koncov je to aj dobré, pretože to aspoň nepodľahuje mainstreamu.
Salad fingers je jeden totálne bizarný desať dielny projekt a prišiel zo šialeného mozgu, ktorého držiteľom je David Firth. Ak si pozriete diskografiu Davida Firtha, tak zistíte, že je divný. Ťažko povedať, či v dobrom alebo zlom slova zmysle, každopádne, jeho tvorba je divná. Skúste si pozrieť kratučký filmeček s názvom „Dog of Man“. Nájdete ho tu. Pozrite si najprv toto, a potom zhodnoťte, či naozaj chcete pozerať Salad Fingers.

Salad Fingers
Salad Fingers

O čom je tento na hlavu postavený animák?

Salad Fingers je o mimozemšťanovi. O mimozemšťanovi a jeho „normálnych“ problémoch. Asi by bolo na mieste ešte raz pripomenúť, že o jeho „normálnych“ problémoch. Tento počin odštartoval svoju dráhu v roku 2004, kedy vyšiel prvý diel. Mnohí boli znechutení, no to ešte nevedeli čo ich čaká… Salad Fingers je psychedelický, animovaný, hororový, a zároveň aj geniálny počin. A prečo je vlastne geniálny? Pretože jeho zvláštne jednoduchá animácia, parádne vyšperkované zvukové efekty, „creepy“ hlas hlavnej postavy a v podstate všetko ostatné tvoria dokonalú symfóniu hororového animáku. No za Salad Finges sa skrýva ešte čosi viac.

Salad Fingers

Teórie ohľadom animáku Salad Fingers

Za Salad Fingers, ako to pri nepochopených počinoch býva, stojí mnoho teórií:

1. Je v tomto počine nejaký príbeh? Ťažko povedať.

2. Kde sa to vlastne sakra odohráva? Niekto by tvrdil, že v post-apokalyptickom svete, a je to aj pravda, no môžeme povedať, kde presne? V jednom diele hlavná postava povie: „I used to sing. At all the functions. From Croxley Health. To Cowdenbeach.“ Croxley Green a Crowdenbeach sú reálne miesta nachádzajúce sa vo Veľkej Británii.

3. Kedy sa to odohráva? V epizóde 6. s názvom „Present“, dostane Salad Fingers darček. Je to maličký model koňa. Potom povie: „My very own Horace Horse Collar.“ Horace Hose Collar je kreslená postavička, ktorú vytvoril Walt Disney v roku 1929. Potom spieva Salad Fingers pieseň. Spieva v nej „Somewhere over the rainbow“ z filmu „The Wizard of OZ. Táto pieseň bola vydaná v roku 1939. V roku 1939 začína Druhá svetová vojna. Je možné, aby sa seriál odohrával niekedy tesne po Druhej svetovej vojne? Totižto ďalšia teória vraví, že to čo vidíme je len svet, ktorý si Slad Fingers vymyslel v hlave, pretože po Druhej svetovej vojne mu trošku preskočilo.

O tomto seriáli by sa toho dalo veľa písať, a veľa teoretizovať. Ak chcete počuť ešte nejaké iné šialené teórie, pozrite si videjko z linku dole, sú tam naozaj skvelé myšlienky.

Všetkých 10 častí nájdete na oficiálnom youtube kanále Davida Firtha tu.

Tak čo, pustíte sa do pozerania tohto psychedelického hororového animáku?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -