Bizarný patent na AR okuliare od Apple odhalil, že nás žiadny high-tech nečaká a na tvári budeme nosiť iPhone

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Okuliare s rozšírenou realitou od Apple sa na trh uvedú niekedy v priebehu roku 2021 a čím bližšie k nemu sme, tým viac informácii nám technologický gigant z USA odhaľuje. Najnovšie sa od spoločnosti Apple ukázal patent na AR okuliare a vidíme na ňom rôzne nápady, ktoré sa snaží spoločnosť vyvinúť pre ich nadchádzajúci revolučný kúsok.

Ako pôvodne sme sa rôznych náčrtov dočkali ešte v júni 2019, na ktorých to vyzeralo jednoducho. Do okuliarov priamo napojíte svoj iPhone a môžete si užívať všetky benefity zariadenia. No k dnešnému dňu to vyzerá trochu inak a ako si budete môcť všimnúť nižšie, bezdrôtové pripojenie to nebude.

ar okuliare patent Apple
Zdroj: in.mashable.com

Čo všetko odhalil patent na AR okuliare od Apple?

Aj keď sa očakávalo, že sa okuliare so smartfónom spárujú bezdrôtovo, situácia sa zmenila. Namiesto toho to vyzerá tak, že si váš iPhone budete musieť vložiť priamo do vnútra okuliarov. Viete si takúto myšlienku predstaviť, že budete kráčať s iPhonom pred očami?

To znamená, že ak si ich budete chcieť spojazdniť, musíte vlastniť iPhone a ten fyzicky zasunúť do sklenených rámov. Ak ste niekedy skúšali virtuálnu realitu od Samsungu pre ich smartfóny, niečo podobné nás čaká aj tu. Je to nepraktické a zožiera to obrovské množstvo batérie. A to nie je veru až taký high-tech, aký sa pôvodne od Apple očakával.

AR okuliare Apple patent
Zdroj: apple.com

Okuliare vyzerajú až príliš neprakticky

Predstavte si, že ste majiteľmi obrovského iPhone 11 Pro Max alebo budete v budúcnosti vlastniť iPhone 12. Nepríde vám to v tomto prípade priveľmi nekomfortné, že pred očami nosíte 6,7-palcový displej?

Treba si však uvedomiť, že stále je to len patent, ktorý môže Apple kedykoľvek zmeniť, vylepšiť a do zariadenia priviesť rôzne inovácie. Predsa len, mať na tvári iPhone znie veľmi komicky a prechádzať sa s ním na verejnosti nemusí vždy vyzerať pôsobivo. Omnoho lepšia by bola verzia kompletne samostatného zariadenia, ktoré by prípadne bezdrôtovo komunikovalo s vaším iPhonom.

Okrem iného sa pred časom na internete objavil aj patent na AR okuliare od Samsungu, ktorý vyzerá oveľa lepšie ako jeho konkurencia. Ak sa o ňom chcete dozvedieť viac, klikajte tu.

Ako hodnotíte zverejnený patent na AR okuliare od Apple, ktoré rozšíria okrem vašej reality aj vašu tvár? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -