Štúdio Disney prezradilo, ako plánuje spraviť film Black Panther 2 bez jeho hlavného predstaviteľa

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Black Panther 2 a zosnulý Chadwick Boseman

Je to už niekoľko dní, čo nás opustila filmová hviezda Chadwick Boseman. Strata je to veľká nie len pre svet, ale aj pre MCU, kde Boseman stvárnil postavu Black Panthera. Štúdio Disney, ktoré vlastní práva na väčšinu MCU postáv, prezradilo, či už má nejaké plány, ako sa vysporiadajú s tým, že si zosnulý Chadwick Boseman už nezahrá vo filme Black Panther 2.

O hercovej chorobe vedeli totižto len najbližší priatelia a rodina. Kevin Feige, šéf štúdia Marvel, sa o jeho chorobe dozvedel len deň pred Bosemanovov smrťou. Jeho smrť zasiahla mnohých ľudí vrátane jeho hereckých kolegov, ktorí jeho rodine cez rôzne sociálne siete vyjadrili úprimnú sústrasť a pripomenuli si svojho hereckého kolegu, ktorý pre nich veľa znamenal.

marvel herci
Zdroj: fandomwire.com

Má už Disney nejaké nové plány s filmom Black Panther 2?

Film Black Panther bol pre celé MCU veľmi dôležitý. Postava Black Panthera mala prebrať štafetu po Tonym Starkovi a stať sa v tíme Avengers tým múdrym a bohatým členom. Film bol však aj kriticky a divácky úspešný, o čom svedčili vysoké zisky a hodnotenia recenzentov a fanúšikov. Zároveň to bol aj prvý Marvel film, ktorý bol nominovaný a zároveň aj vyhral niekoľkých Oscarov.

Film bol teda pre štúdio veľmi dôležitý z niekoľkých stránok a preto by nebolo divu, ak by hneď po smrti začali s novými plánmi na pokračovanie. Podľa časopisu The Hollywood Reporter však aj štúdio drží smútok zo straty tohoto obľúbeného herca. Zatiaľ teda ešte nezačali s novými plánmi. Zrejme aj takýmto spôsobom chcú hercovi vzdať poctu.

Režisér Ryan Coogler a herec Chadwick Boseman pri natáčaní filmu Black Panther
Režisér Ryan Coogler a herec Chadwick Boseman pri natáčaní filmu Black Panther, Zdroj: Marvel Studios 2018

Disney a Marvel však skôr či neskôr budú musieť začať rozmýšľať nad budúcnosťou filmu. Disney sa už ale stretlo s takýmto problémom, kedy herec umrel pred vydaním filmu. Carrie Fisher (princezná Leia) totižto umrela pred dokončením filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera. Podobný problém zažilo aj štúdio Universal s filmom Rýchlo a zbesilo 7 a smrťou Paula Walkera.

Čo by mohlo štúdio urobiť?

Carrie Fisher či Paul Walker však už pred smrťou stihli natočiť niekoľko scén, a teda sa vo filmoch mohli objaviť, prípadne niektoré scény sa dorobili digitálne. Chadwick Boseman ale na filme ešte ani nestihol začať pracovať. Taktiež bol hlavnou postavou plánovaného filmu, a preto tu vzniká ďalší problém. Štúdiá Disney a Marvel však spravia zrejme jednu z troch možností.

black panther 2
Zdroj: screenrant.com

Po prvé, film by mohli úplne zrušiť a vymazať Black Panthera z celého univerza. Osobne si však myslím, že v celkovom kontexte by to nedávalo zmysel a vyznelo by to čudne. Ďalšou možnosťou je preobsadiť herca, ako to už predtým urobili s niektorými postavami, avšak je len malá šanca, že by bol niektorý herec natoľko dobrý, aby zvládol nahradiť Chadwicka Bosemana.

Popravde by sa však asi ani nenašiel herec, ktorý by chcel mať takú zodpovednosť a „obul by si jeho topánky“. Najpravdepodobnejšia je však asi možnosť, za ktorú momentálne bojuje aj veľa fanúšikov. Chcú, aby sa novým Black Pantherom stala T’Challova sestra Shuri (Letitia Wright), ktorú sme už mohli stretnúť v prvom filme a ktorá sa stala medzi fanúšikmi obľúbenou.

black panther shuri
Zdroj: thesource.com

Tento nápad pochádza z komiksov, v ktorých sa Shuri stala kráľovnou Wakandy a taktiež aj novým Black Pantherom. Určite by to bol najlepší spôsob, ako nahradiť tak ikonickú postavu a urobiť aj pokračovanie rovnako zaujímavé, ako bola prvá časť. Chadwick Boseman je v skutočnosti nenahraditeľný, no aj tak treba veriť, že Black Panther 2 to bez neho zvládne a bude sa tešiť veľkej obľube.

Chceli by ste vidieť Shuri ako Black Panthera a kráľovnú Wakandy vo filme Black Panther 2? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -