Potitulková scéna filmu Black Panther 2 nemá veľký vplyv na budúcnosť MCU, no určite na naše emócie. O čom je?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z filmu Black Panther 2 a spoilery z toho, o čom bola jeho potitulková scéna. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Black Panther 2 potitulková scéna

Film Black Panther: Wakanda Forever ukončil jednu fázu v seriálovo-filmovom vesmíre MCU. Ten sa tak bude môcť prehupnúť pomaly do ďalšej fázy, avšak určite s veľkou gráciou, ktorú prinieslo ukončenie Fázy 4. Celý film Black Panther 2 sa totiž niesol v emotívnom tóne, ktorý zachytila aj potitulková scéna. A aj napriek tomu, že nemá veľký vplyv na budúcnosť MCU, určite každého z nás chytila za srdce.

Film teda vzdal hold zosnulému Chadwickovi Bosemanovi (T’Challa), ktorý zomrel dva roky dozadu. Na jeho miesto panovnícke miesto zasadla Angela Bassett (kráľovná matka Ramonda). Jeho titul Black Panthera zas prebrala Letitia Wright (Shuri), ktorej postava si vyrobila syntetickú srdcovú kvetinu. Tieto herečky ale neboli jediné, ktoré hrali T’Challove príbuzné.

Black Panther: Wakanda Forever trailer
Zdroj: screencrush.com

T’Challa má syna!

Potitulková scéna, ktorá nebola na konci, ale hneď po prvých titulkách (a po tom, ako Rihanna dospievala Lift Me Up) nám ukázala trúchliacu Shuri na pláži na Haiti. Tá ešte predtým spálila svoj obradný odev na znak vysporiadania sa so smrťou svojho brata. V tom za ňou ale prišla Nakia (Lupita Nyong’o), ktorá Shuri predstavila svojho a T’Challovho syna menom Toussaint (Divine Love Konadu-Sun).

Nakia jej potom vysvetlila, že sa spolu s T’Challom rozhodli, že ich syn bude vyrastať ďaleko od tlaku trónu, pričom o ňom vedelo iba pár indivíduí (medzi nimi aj ich matka Ramonda). Nakoniec sa dozvedáme, že Toussaint je chlapcovo haitské meno, zatiaľ čo jeho wakandské meno je princ T’Challa, syn kráľa T’Challu. Šlo tak o poctu jeho zosnulému otcovi.

Divine Love Konadu-Sun Black Panther
Divine Love Konadu-Sun; Zdroj: fandomwire.com

Azari, si to ty?

V komiksoch T’Challa nemal syna až do roku 2010, ktorý sa však prvýkrát objavil ešte v kreslenom filme z roku 2008 s názvom Next Avengers: Heroes of Tomorrow. Tam sa ukázali deti pôvodných hrdinov. Šlo napríklad o Jamesa Rogersa, syna Captaina Americy a Black Widow, Torunn, dcéru Thora a Sif, či Azariho, syna Black Panthera a Storm (mutantky ovládajúcej počasie).

Azari zdedil po otcovi sily Black Panthera a po matke zas elektrokinézu (ovládanie elektriny). Samozrejme, pri tvorbe T’Challovho filmového syna nemohli urobiť priamu verziu Azariho, keďže jeho matkou nie je v MCU Storm (vďaka ktorej by ovládal elektrinu a blesky), ale Nakia. To ale nemusí brániť tomu, aby sa z neho stal ďalší potenciálny člen skupiny Young Avengers.

Azari Black Panther
Azari; Zdroj: marvelanimated.fandom.com

Potitulková scéna filmu Black Panther 2 takto predstavila T’Challov odkaz

V tomto článku sa dočítate o všetkých potenciálnych MCU členoch tejto skupiny mladých hrdinov, ktorá by sa mohla už čoskoro sformovať. Aj napriek tomu, že Toussaint je ešte mladým, možno 5-ročným chlapcom a je teda mladší ako ostatní kandidáti, mohol by mu pomôcť podobný skok v čase dopredu, aký pomohol aj Cassie Lang vo filme Avengers: Endgame.

Časom, keď si vezme srdcovú kvetinu, sa tak z neho vlastne môže stať akási nová verzia či reinkarnácia T’Chally/Black Panthera. Tak skoro to bez poriadneho skoku v čase ale nebude a treba to brať skôr tak, že táto scéna bola hlavne vzdaním pocty Chadwickovi Bosemanovi. A je dosť možné, že štúdio s ňou veľa ani nezamýšľalo. Ak ale aj áno, dozvieme sa to zrejme až v ďalekej budúcnosti, keď chlapec vyrastie.

Čo hovoríte na potitulkovú scénu najnovšieho Black Panthera? Tiež vám vtisla slzy do očí?

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -