Prečo v Black Pantherovi zabili [SPOILER] a aký to bude mať dopad pre budúcnosť série?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY! Pokiaľ ste ešte nevideli film Black Panther, prečítajte si ho neskôr…

Dúfame, že o kvalitách filmu Black Panther ani nemusíme diskutovať. Náš pohľad na vec a všetko podstatné nájdete v recenzii. Ako sme tam samozrejme spomenuli, herec Michael B. Jordan priniesol na plátna kín jedného z najlepších Marvel záporákov vôbec. Postava Erika Killmongera mala charizmu, výborný príbeh a nakoniec nám ho bolo aj tak všetkým ľúto. Jeho smrť sme však očakávali a popravde, bol úžasnou zápornou postavou pre jeden film. Určite by sa dal zakomponovať do možného pokračovania, no nás oveľa viac prekvapila smrť inej postavy…

Ulysses Klaue vo filme a v komikse
Ulysses Klaue (Klaw) vo filme a v komikse, Zdroj: marvel.wikia.com

Smrť Klawa v podaní Andyho Serkisa

Samozrejme, rozprávame o druhom bezchybnom záporákovi z filmu. Ulysses Klaue v podaní legendárneho Andyho Serkisa. V komiksoch ho poznáme hlavne pod prezývkou Klaw a ide o úhlavného nepriateľa Black Panthera. V MCU sa prvýkrát ukázal vo filme Avengers: Vek Ultrona, kde prišiel o svoju ruku. Zatiaľ čo vo filmovom svete mu ju nahradil kanón, v predlohe to bolo sonické delo, ktoré bolo poháňané vibrániom. Ako sme teda mohli vidieť, v Black Pantherovi bol Klaw zabitý Killmongerom. My sa teda doteraz čudujeme tomu, ako mohol Marvel odstrániť úhlavného nepriateľa hneď v jeho druhom filme. Myslíte, že sme Andyho Serkisa videli v MCU posledný krát? Kto iný by sa v pokračovaní mohol proti T’Challovi postaviť?

Pokiaľ si to zoberieme reálne, Klawovu smrť sme vlastne nevideli. Jednou z možností teda je, že sa postava v pokračovaní vráti. Pokojne by sa tak mohlo stať dôsledkom nejakého experimentu alebo oživenia, kedy by sa Klaw vrátil v takej podobe, akú poznáme z komiksov. Teda aspoň ja v to určite dúfam, pretože stratiť Andyho Serkisa hneď po druhom filme – Je to jednoducho hlúposť. My sami sme si pred pozretím filmu mysleli, že hlavným záporákom v pokračovaní bude práve on. Modlíme sa teda, aby sme ho niekedy v budúcnosti ešte uvideli.

M'Baku (Man-Ape) vo filme a v komikse
M’Baku (Man-Ape) vo filme a v komikse, Zdroj: avengersalliance.wikia.com

Iný záporáci pre film Black Panther 2

Kto iný by sa vo filme Black Panther 2 mohol ukázať na strane zla? Možností je hneď niekoľko. Veľkým nepriateľom T’Challu je aj M’Baku, ktorého sme vo filme videli v úlohe vodcu Jabarov. Z komiksov ho však poznáme pod menom Man-Ape a ide o postavu, ktorá sa podobá viac na gorilu, než na človeka. Je teda možné, že M’Baku z filmu nebol naozajstným Man-Apeom (Rovnako ako to bolo pri Mandarinovi v Iron Man 3). V Black Pantherovi bol totižto celkom milý a vôbec sa nezdalo, že ide o danú postavu z predlohy. Man-Ape je teda určite jednou z možností.

Pôvodne chcel režisér Ryan Coogler pre jeho film záporáka v podobe Kravena. Ako možno viete, Kraven the Hunter je nepriateľom Spider-Mana, a nie Black Panthera. „Prepožičiavanie“ záporákov však Marvelu nie je cudzie, pretože vo filme Ant-Man and The Wasp bude na strane zla Ghost, ktorý je pôvodne nepriateľom Iron Mana (a dokonca aj Black Panthera). Je teda možné, že si režisér splní svoje prianie a v pokračovaní uvidíme práve jeho. Do úvahy však pripadajú aj postavy ako Namor, Baron Zemo (Nie ten z Civil War) alebo Baltroc (Taktiež niekto iný ako ten z Winter Soldiera).

Zľava: Kraven the Hunter, Namor the submariner, Baron Zemo, Baltroc the Leaper
Zľava: Kraven the Hunter, Namor the submariner, Baron Zemo, Baltroc the Leaper, Zdroj: marvel.wikia.com

A koho by ste v pokračovaní chceli vidieť vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -