Rekordný Black Panther si vybojoval jeden z najväčších debutov všetkých čias! Ako sa stavia oproti konkurencii? | TRŽBY V KINÁCH #7

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Keď majú kiná privítať očakávané novinky, týždne nám pretekajú medzi prstami. Je za nami už ďalších sedem dní a tentokrát sa pozrieme na naozaj veľkolepé novinky. Už dávno sa očakávalo, že očakávaný Black Panther bude ďalším veľkým hitom pre štúdio Marvel. Trh po vydaní Star Wars: Poslední Jediovia stíchol a Jumanji: Vitajte v džungli pokračoval vo svojej nadvláde – diváci sa však nevedeli dočkať na niečo nové. Prvá komiksovka čierneho superhrdinu taktiež značí ďalší veľký krok do budúcnosti, čo malo osloviť mnoho ľudí. Čísla už však sú zverejnené a tak sa ďalej nemusíme spoliehať na predpoklady. Ako veľmi úspešný je nový Black Panther? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

čierny panter black panther recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Black Panther tržby v kinách

Nikoho azda neprekvapí, že prvé miesto tento týždeň pohodlne obsadil Black Panther. Ten si počas debutu v USA zarobil neuveriteľných 192 miliónov dolárov. Tento zárobok nielen prekonáva Deadpoolových rekordných 152,1 miliónov, ale taktiež ide o piaty najvyšší domáci debut v histórii. Nová komiksovka dokázala tesne predbehnúť Avengers: Vek Ultrona (191,2 mil) a bez problémov prekonať snímku Captain America: Civil War (179,1 mil). Jediný film štúdia Marvel, ktorý Black Panther nedokázal prekonať, sú pôvodní Avengers z roku 2012. Tí si počas prvého víkendu zarobili 207,8 miliónov – čo je však číslo, ktoré nová Marvelovka v predĺženom víkende možno nakoniec presiahne.

Za zmienku stojí fakt, že celosvetovo si Black Panther stihol zarobiť už impozantných 361 miliónov dolárov. Novinka režisér Ryana Cooglera je prvým MCU filmom, ktorý bez Iron Mana debutoval s vyše 150 miliónmi. Postava T’Challa je tak oficiálne považovaná za jeden z najväčších charakterov univerza. Snímku si obľúbili ako kritici, tak aj fanúšikovia Marvelu a bežní diváci, ktorí ho vychvaľujú za skvelé výkony, múdry príbeh a sociálne relevantné témy. Ako sa film páčil nám sa dozviete v našej recenzii. Je len otázkou času, kedy dá štúdio zelenú pokračovaniu. Dokonca samotný šéf Marvelu, Kevin Feige, považuje Black Panthera za ich vôbec najlepší počin.

Všetky ostatné filmy

Tento týždeň je bez pochýb jedným z prípadov, kedy sa zvyšné snímky ani zďaleka nepribližujú filmu na prvom mieste. Za Black Pantherom sa nachádza obrovská medzera a na ďalekom druhom miesto sa usadil Králik Peter so 17,2 miliónmi. Päťdesiat odtieňov slobody padlo na tretie miesto, kde si počas druhého víkendu zarobilo takmer 17 miliónov dolárov. Jumanji: Vitajte v džungli sa aj počas deviateho týždňa v kinách drží v hornej polovici tabuľky, kde si tentokrát zarobil 7,9 miliónov. Svoj celosvetový zárobok tým navýšil na ohromných 904,6 miliónov dolárov.

Zdroj: wall.alphacoders.com

Celkovo do západných kín v tomto týždni dorazili až tri novinky, no nepočítajúc Black Panthera sa im vcelku nedarilo. Pračlovek si počas prvých troch dní zarobil len 3,1 milióna dolárov, čo vôbec nie je pôsobivé. Môžeme však očakávať, že ako sa film dostane na medzinárodný trh, čísla rapídne porastú. Posledná novinka tohto týždňa skončila až na desiatom mieste. Akčná kresťasnká dráma z biblického prostredia menom Samson dopadlo absolútne katastrofálne hlavne z kritického hľadiska. Z finančnej stránky taktiež nejde o žiadnu slávu, keďže debut štúdiu priniesol len 1,9 milióna dolárov.

  1. $192,023,000   Black Panther
  2. $17,250,000     Peter Rabbit
  3. $16,940,000     Fifty Shades Freed
  4. $7,945,000       Jumanji: Welcome to the Jungle
  5. $7,685,000       The 15:17 to Paris
  6. $5,100,000       The Greatest Showman
  7. $3,150,000       Early Man
  8. $2,525,000       Maze Runner: The Death Cure
  9. $2,230,000       Winchester
  10. $1,972,000       Samson

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -