Black Panther vyhral v kategórii najlepší trailer roka! Koho porazil?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Black Panther vyhral v kategórii najlepší trailer roka!

Trailery majú v dnešnej dobe kompletne odlišný význam, ako kedysi. Filmové ukážky dnes nadobudli takej kvality, že ich môžeme brať ako menšie filmové diela. Na dané filmy nás dnes už nelákajú len tým, že povedia názov, menší obsah filmu a ukážu zopár scén. Dnešné trailery sa musia stupňovať, musia hudobne znieť fantasticky, upútať textami a hlavne, musia byť šikovne zostrihané.

Aj preto sa na traileroch pre štúdiové filmy robí naozaj dlho. Pri ich vzniku sú samotní režiséri a producenti. Častokrát musia filmy renderovať niektoré scény skôr len preto, aby sa dali použiť v ukážke. Celý proces sa preto niekedy robí aj mesiac možno viac. Bolo by teda škoda, keby také „dielka“ neboli poriadne ocenené. Preto vznikla akdémia GTA, ktorá odovzdáva cenu najlepším trailerom v naozaj mnohých kategóriách. Tento rok si teda cenu za najlepší trailer zobral Black Panther, s trailerom, ktorý sa volá Crown:

V kategórii boli nominované ďalšie štyri trailery a to: A Quiet Place; Baby Driver; Lady Bird; I, Tonya a The Shape of Water. Trailery v danom ročníku môžu byť nominované ak boli vydané v druhej polovici roka 2017 a prvej 2018. Momentálne išlo už o 19. ročník Golden Trailer Awards. Ceny sa odovzdávali nie len trailerom ale aj TV spotom a plagátom.

Keďže je kategórii naozaj veľa (veľmi veľmi veľa), nemá zmysel aby sme sem všetky vypisovali. Ak vás teda zaujímajú aj ostatné kategórie, môžete sa prekliknúť na oficiálny zoznam výhercov tu. My teda filmové ukážky hltáme najviac ako môžme. Sme veľmi radi, že aj oni majú svoje ocenenia, keďže vytvoriť trailer je skutočne náročná práca. Uvidíme teda, kto nás teda prekvapí svojim trailerom v nasledujúcich mesiacoch a bude bojovať o nomináciu v budúcom ročníku.

Máte radi filmové trailery? Ste radi, že dostávajú vlastné ocenenia? Súhlasíte s tohtoročným prvým miestom, alebo to mal podľa vás vyhrať niekto iný z nominovaných? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah