100. film režiséra Takashi Miikea s názvom Blade of the Immortal prichádza s prvým trailerom. R-rated zábava sa môže začať!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Prečo by sme vôbec mali byť nadšení len z pomyslenia práve na tento počin? Z jedného jednoduchého dôvodu. Blade of the Immortal sa totižto stane presne stým filmom japonskej legendy akčných filmov. Režisér Takashi Miike to s krvou vždy vedel a aj preto sa tentokrát taktiež pripravte na poriadne drsnú jazdu. Hovorí vám niečo meno tohto pána? Ak nie, stačí si ho vyhľadať na čsfd a zistíte, že mu patrí miesto medzi najproduktívnejšími režisérmi histórie. Po tejto jeho novej snímke by mohla jeho popularita ešte narásť. Predsa len, 100 filmov v kinematografii už niečo znamená.

Jedna vec je však neistá. A to vzťahy medzi východnom kultúrou a Hollywoodom. Nedávna adaptácia Ghost in the Shell priniesla veľa kritických prvkov, a to hlavne kvôli obsadeniu hlavnej postavy Majorky americkou herečkou Scarlett Johansson. Japonci neboli taktiež spokojní s jedným „malým“ detailom vo filme Doctor Strange, kde do úlohy tibetského mentora Ancient One obsadili Tildu Swinton. Naposledy ich zasa rozzúril Ed Skrein v nadchádzajúcom pokračovaní filmu Hellboy, pretože jeho charakter mal mať pôvodne japonské korene.

Blade of the Immortal trailer

Je zrejmé, že podobná situácia nezasiahne kultového režiséra akčných filmov. Režisér a scenárista v jednom, ktorý je hlavne známy pre svoj epický samurajský počin 13 zabijakov (2010), do svojho projektu obsadil len tých najlepších. Mladí a talentovaní Hana Sugisaki a Takuya Kimura, sa v Japonsku považujú za akčné ikonu/kultúrne fenomény. Na základe týchto dvoch hercov možno povedať, že film by svoj úspech zaznamenať určite mohol. Veď posúďte sami a prečítajte si kúsok z oficiálnej správy o príbehu hlavnej postavy, samuraja Manjiho:

„Samuraj Manji vzal už veľa životov, nevinných i vinných. Teraz žije vo feudálnom Japonsku ako zločinec. Potom, čo bol prekliaty nesmrteľnosťou sa snaží zmeniť svoj osud. Kliatbu dokáže navždy zastaviť, avšak do toho momentu musí pozabíjať určitý počet zlých ľudí. Manji sa časom stretáva s mladou dievčinou, ktorá ho vyzýva, aby sa stal jej ochrancom a pomstil jej nebohého otca. Vernosť, ochrana a pomsta. Tieto tri slová budú mať vo filme obrovský vplyv a doposiaľ neznáme duo sa postaví obrovskej skupine ľudí, ktorí toho napáchali veľa zlého.“

Západ proti východu, Deadpool a Manji

Aby sme si to mohli celé predstaviť, skúsime si trochu porovnať dvoch „hrdinov“ vo svojom remesle. Manji je taktiež zločinec, ktorý dostal neželaný dar nesmrteľnosti. Samozrejme ho využije vo svoj prospech, aby vykonal pomstu. Z traileru okrem akcie vidieť aj humor a pôsobivé vizuálne efekty. Okrem iného, Deadpool nie je jediný, ktorý prišiel o ruku. Chýbať nebudú ani kvalitné bitky. Najväčší plus filmu dodáva režisér, ktorý je bezpochyby jedným z najlepších akčných filmárov vôbec.

Oficialný plagát k filmu Blade of the Immortal, zdroj: screenrant.com

V našich kinách by sme film hľadali márne, no svoju celosvetovú premiéru zažije už 3. novembra. Ak vás dielo zaujalo, trailer už netrpezlivo čaká vyššie v článku a sami zistíte, či si film Blade of the Immortal o pár mesiacov vyhľadáte na internete a stiahnete si ho. Podľa všetkého to bude naozaj zábava, ktorá sa oplatí vidieť.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -