Blade Runner 2049 má za sebou prvý úspešný víkend! Ako sa filmu darilo medzi slovenskými divákmi? | boxOFFICE#40

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pri čakaní na niečo, čo má po 35 rokoch znova zadefinovať žáner, sa čas zdanlivo spomalí. Sedem dní však ubehlo relatívne rýchlo a do našich kín sa konečne dostal nový Blade Runner 2049. Ako ste už určite počuli, nie je tajomstvom, že ide o neuveriteľne skvelý film. Ako sa mu však darilo z finančného hľadiska? A akú návštevnosť si vďaka pozitívnym ohlasom dokázal vybojovať na Slovensku? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Blade Runner 2049 boxoffice

Prvé miesto podľa očakávaní obsadil Blade Runner 2049. Namiesto toho, aby sme sa pustili priamo do klasického zhrnutia filmových tržieb za tento týždeň, pozrime sa, ako sa filmu darilo na Slovensku. Audiovizuálny zážitok s Ryanom Goslingom a Harrisonom Fordom v hlavných úlohách prilákal cez víkend do slovenských kín vyše 14 tisíc divákov a v rebríčku návštevnosti obsadil 1. miesto. Tí, ktorí si snímku užili, sa zhodujú v tom, že pokračovanie kultového sci-fi treba vidieť na čo najväčšom plátne s čo najlepším zvukom. Aj preto bola pre mnohých Bratislavčanov jasnou voľbou jediná IMAX sála na Slovensku.

Spokojní sú ako diváci, tak kritici. Už týždeň pred premiérou zo sveta zaznievali pochvalné ohlasy – o počine sa písalo ako o najlepšom filme roka, o horúcom kandidátovi na Oscara, o priekopníckom sci-fi, aké tu ešte nebolo. K svetovým recenzentom sa cez víkend pridali aj tí slovenskí a film získava hodnotenia nad 9/10. Na portáli rottentomatoes dosiahol film 89%. Aj preto je prekvapením, že za prvé tri dni si Blade Runner 2049 celosvetovo zarobil len 82,9 miliónov dolárov, čo je pod očakávania. Bude zaujímavé sledovať, aké zárobky film prinesie v budúcich týždňoch a ako ľahko prekoná svoj vyše 150 miliónový rozpočet.

zdroj: burgkino.at

Druhé miesto obsadil nový romantický film Hora medzi nami s 10,1 miliónmi počas prvých troch dní. Negatívne ohlasy dokázali snímku zastaviť pred tým, aby oslovila širšiu verejnosť. Počin však dokázal využiť situáciu, pričom divákom ponúkol zaujímavú alternatívnu v kine aj vďaka faktu, že ide o ľahký thriller. Na celosvetovom trhu sa filmu darilo o čosi lepšie, pričom svoj produkčný rozpočet štúdio Fox zarobí naspäť čoby nevidieť.

Na treťom mieste je TO s 9,6 miliónmi. Adaptácia knihy Stephena Kinga svoj domáci zárobok navýšila na 304,9 miliónov dolárov, čím sa stala najlepšie zarábajúcim hororom v USA vôbec. Celosvetovo si Clown Pennywise stihol zarobiť už neuveriteľných 604 miliónov dolárov.

Štvrté miesto patrí snímke s názvom My Little Pony vo filme, ktorá si za prvé tri dni zarobila 8,8 miliónov. Rodinné filmy si väčšinou zarábajú omnoho viac, no v tomto prípade ide o trpkú výnimku. Aj keď je samotná značka My Little Pony vo svete veľmi populárna, filmové prevedenie divákov nedokázalo presvedčiť, čomu nepomohli ani negatívne ohlasy.

Top päť nám zakončuje Kingsman: Zlatý kruh. Špionážne pokračovanie si počas tretieho víkendu zarobilo 8,1 miliónov a svoj celosvetový zárobok navýšilo na pekných 220,5 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom v poradí je Barry Seal: Nebeský gauner s 8 miliónmi. Akčný počin s Tomom Cruiseom si doteraz v USA zarobil len 30,4 miliónov dolárov.

Snímkou číslo sedem je LEGO Ninjago film s 6,7 miliónmi. Animovaný počin tým svoj celosvetový zárobok navýšil na 77,6 miliónov dolárov.

Lego humor funguje, no už nie je zabalený v špeciálnej forme predošlých filmov
Zdroj: collider.com

Na ôsmom mieste je dráma Victoria and Abdul s 4,1 miliónmi. Rozšírenie do ďalších amerických kín zaistilo, že snímka má na konte už 5,9 miliónov dolárov.

Ďalšie miesto patrí notorickému neúspechu Hráči so smrťou, ktorý počas druhého víkendu skĺzol až na deviatu priečku. Cez týždeň si zarobil 3,8 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 18,3 miliónov dolárov.

Desiatym miestom tabuľku uzatvára film Battle of the Sexes s 2,4 miliónmi. Záujemca o Oscara štúdia Fox si doteraz zarobil už 7,6 miliónov dolárov.

  1. $32,750,000   Blade Runner 2049
  2. $10,100,000   The Mountain Between Us
  3. $9,965,000     It
  4. $8,800,000     My Little Pony: The Movie
  5. $8,100,000     Kingsman: The Golden Circle
  6. $8,073,000     American Made
  7. $7,000,000     The LEGO Ninjago Movie
  8. $4,142,000     Victoria and Abdul
  9. $3,800,000     Flatliners (2017)
  10. $2,400,000     Battle of the Sexes

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -