9 dôvodov, prečo by ste si mali pozrieť fenomenálnu novinku Blade Runner 2049!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len nedávno na našich tvárach vyčaroval úsmev obdivu Ryan Gosling. Dôvodom bol samozrejme jeho nový film Blade Runner 2049, ktorý konečne prišiel do našich kín. Ako pokračovanie originálneho filmu, aj tentokrát ide o nielen audiovizuálne fantastický zážitok obrovských rozmerov. S počinom je spokojná ako široká verejnosť, tak i recenzenti či oddaní fanúšikovia legendárneho sci-fi. Ak ste teda ešte nenašli dostatok dôvodov, prečo si pozrieť nového Blade Runnera 2049, dnes vám ich ponúkneme hneď deväť!

blade runner 2049 recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Titulný Gosling

Ryan Gosling a jeho čoraz obdivuhodnejšia herecká kariéra sú na strmom vzostupe. Niet však prečo sa tomu diviť. Medzi ľuďmi obľúbený herec totižto aj tentokrát ponúkol skvelý herecký výkon, ktorý postavu z pera scenáristu dokonalo preniesol a vo vlastnej verzii prerozprával na plátne.

Hľadanie Forda

Ak nie ste jednými z málo ľudí, ktorí nevideli pôvodného Blade Runnera, spojenie Harrisona Forda s týmto svetom určite dobre chápete. V tomto smere by bolo trestným činom niečo prezradiť. Povedzme len však, že vidieť opäť Deckarda v príbehu je neuveriteľný zážitok.

Užijete si ho tak či tak

Ak ste teda už 35-ročný sci-fi film Ridleyho Scotta stále nevideli, nezúfajte. Novinka vás totižto ani z ďaleka nenúti pozrieť si originál. Aj keď je príbeh samozrejme jemne nadviazaný, nasledovať ho dokážete aj tak, pričom sa všetko postupom času dozviete.

Zdroj: wallpapersite.com

Neuveriteľné prevedenie

Pri hodnotení Blade Runner 2049 je samozrejmé zamerať sa na herecké výkony Harrisona Forda a Ryana Goslinga. V tomto prípade si však najväčšiu pochvalu pravdepodobne každý člen filmového štábu. Nie je ľahkou úlohou nadviazať na tak legendárny film, akým je originál. O to viac nás teší, ako veľmi sa vydaril!

Únik do budúcnosti

Od lietajúcich áut až po nádherné zábery krajiny i vysvietené mestá, všetko bolo prevedené absolútne famózne. Ide o skvelú šancu uniknúť z reálneho života a objaviť svet nový, no nie až tak rozdielny.

Zimomriavky naháňajúca hudba

Vyše dva a pol hodiny dlhým zážitkom vás film prevádza pomocou neopísateľne charakteristickej hudby, ktorá spôsobuje zároveň ako hrôzu, tak aj pocit ohromenia, obdivu a rešpektu. Za ňu nemôžeme vďačiť nikomu inému, ako Hansovi Zimmerovi v spolupráci s Jóhannom Jóhannssonom a Benjaminom Wallfischom.

zdroj: burgkino.at

Zažijete históriu

Keďže som z mladej generácie, nemal som možnosť sedieť na Kubrickovej Vesmírnej Odysei, na Coppolovom Godfatherovi, ani na Spielbergovom Shindlerovom Zozname. No nedávno som sedel na Villeneuvom Blade Runnerovi 2049, a tento deň si zapamätám ako ja, tak aj kinematografia samotná. Dnes máte teda možnosť vidieť novodobé majstrovské dielo.

Pochváli originál

Nový Blade Runner 2049 má v sebe jednoducho všetko, čo má mať. Ide o film, ktorý vyzerá vcelku odlišne, ako prvý diel. Dokonca aj rozdielne znie, no pôsobí presne rovnako a pocity, ktoré vo vás zanechá, sú opäť neopakovateľné.

Stojí za objavenie

Príbeh, ktorým novinka disponuje, sa ani neoplatí rozoberať. A to z dôvodu vcelku jednoduchého: čokoľvek sa o závere výpravy či cesty, ktorá vás tam zavedie dozviete, vás ochudí o pocity, ktoré je najlepšie zažiť na vlastnú kožu. A preto vám odporúčame, aby ste neváhali, a nového Blade Runnera 2049 si pozreli v čo najväčšej a najlepšie ozvučenej sále a znova raz zistiť, prečo filmy vôbec existujú.

blade runner 2049
Zdroj: wall.alphacoders.com

Už teraz verejné ohlasy oznamujú mnohými uznávanú najlepšiu snímku roka. Zapamätajte si však, že ak ste fanúšikom originálneho filmu, žánru sci-fi, či kvalitne prepracovaného a emocionálne komplexného príbehu, celkom možno sa Blade Runner 2049 stane jedným z vašich najobľúbenejších filmov. My totiž medzi týchto ľudí patríme tiež.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -