Blade Runner 2049 mal mať pôvodne 4 hodiny, rozdelený by bol na dve časti! Prečo ho nakoniec skrátili?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Novinka režiséra Denisa Villeneuvea bola už od začiatku nesmierne ambicióznym projektom. Nič iné, ako nekonečná veľkoleposť sa od pokračovania kultového sci-fi Blade Runner (1982) Ridleyho Scotta ani nečakalo. To, čo sa novodobému filmárskemu majstrovi podarilo, si inak ako grandiózny úspech opísať nedá. Villeneuve sa úspešne pokúsil zachytiť čaro, ktoré z pôvodného filmu spravilo kultové majstrovské dielo, popri čom o niečo viac rozvinul príbeh Ricka Deckarda a sveta, ktorý sa oplatí navštíviť. Teraz sa však dozvedáme naozaj zaujímavú informáciu. Už tak veľkolepý Blade Runner 2049 mal byť pôvodne ešte omnoho zapamätateľnejší!

Zdroj: vox.com

Štvorhodinový Blade Runner 2049

V rozhovore s portálom Provideo Coalition sa editor nového Blade Runnera, Joe Walker, rozrozprával o pôvodnom strihu filmu. Ten bol podľa všetkého dlhý až 4 hodiny! Príbeh mal byť pritom rozdelený na dve časti s diváckou prestávkou, po ktorej by s novým názvom prišlo pokračovanie. Po čase sa však zhodli na tom, že bude lepšie, ak film skrátia na dĺžku 163 minút – do verzie, ktorá sa momentálne premieta v kinách:

Prvý skompletizovaný strih mal dĺžku takmer štyri hodiny, pričom vďaka pohodlnosti – a osudu môjho mechúra – sme ho rozdelili na dve časti. Táto prestávka mala odhaliť niečo podstatné ohľadom príbehu – že je vlastne vyrozprávaný v dvoch poloviciach. Prvá časť je o K a o tom, ako odhaľuje svoju skutočnú minulosť, pričom pred prestávkou „tak nejak“ stratí panictvo. Ďalšie ráno sa začína iný príbeh – o stretnutí so svojim tvorcom a konečnou obetou – „Zomieranie je najľudskejšia vec, ktorú robíme.“ Zaujímavosťou je, že obe časti sa začínajú otváraním očí. Hrali sme sa aj s nápadom každej polovici prideliť názov, ale to nás rýchlo omrzelo.

Blade Runner 2049 bol film pomalý, no jeho koniec ešte necháva ságu možnému pokračovaniu otvorenú. Fanúšikovia sa totižto tohto príbehu nenabažia nikdy. A čo vy? Pozreli by ste si radi pôvodnú verziu filmu s dĺžkou 4 hodín a prestávkou v strede? O svoj názor sa s nami určite podeľte!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -