Tretí trailer k očakávanému sci-fi zážitku Blade Runner 2049 prichádza a ukazuje nám, že pravde nikdy neutečieš!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tretí trailer k filmu Blade Runner 2049, ktorý dáva divákom podrobnejší pohľad na vysoko očakávaný film konečne dorazil. Takmer tri desaťročia uplynuli od pôvodného filmu Ridleyho Scotta, čo všetkých fanúšikov určite potešilo. Tento krát sa ocitáme v príbehu, ktorý je v relatívne reálnom čase (o 30 rokov neskôr), čo umožnilo aj veľkolepý návrat Harrisonovi Fordovi. Ten si na striebornom plátne zopakuje svoju úlohu Ricka Deckarda. Tento film je jeho tretím, kedy sa po niekoľkých rokoch vráti do takzvanej „životnej úlohy„. Prvý krát tomu bolo pri filme Indiana Jones a neskôr v úlohe Hana Sola vo filme Star Wars.

Dočkáme sa konečne odhalenia skutočnej pravdy?; zdroj: screenrant.com

Napriek tomu, že k nám dorazil už tretí trailer, stále existuje veľký počet detailov, o ktorých nevieme. V pozícii hlavnej postavy sa objaví taktiež aj Ryan Gosling, ktorý si zahrá dôstojníka K. Z nejakej, zatiaľ neznámej príčiny hľadá Deckarda, aby mu mohol položiť pár otázok. Možno nám to bude celé nadväzovať na dlhoročnú teóriu, že Deckard je v skutočnosti len replika. K tomuto celému sa vyjadril aj samotný Ridley Scott, ktorý potvrdil, že celé odhalenie sa dozvieme v pokračovaní. Stane sa tak aj napriek tomu, že terajší režisér Denis Villeneuve naznačil, že táto téma sa v pokračovaní riešiť nebude?

Aby sme sa mohli dostať k týmto odpovediam, budeme musieť počkať až do jesene. Avšak do tej doby sa určite treba pripraviť na všetky možné teórie od zainteresovaných strán, ktoré nám nedajú spávať. Každý jeden trailer v sebe skrýva niečo viac a tento najnovší je jedným slovom šialenosť. Štúdio Warner Bros. a ich tretí trailer pre film Blade Runner 2049 určite stojí za pozretie a je nadmieru jasné, že viac informácií budeme vedieť po diskusii, ktorá sa uskutoční na Comic Cone už tento víkend!

Netreba dodávať, že očakávania sú pre tento film vysoké. Nie je to len z dôvodu faktu, že ide o pokračovanie jedného z najobľúbenejších sci-fi filmov v histórii. Tu sa jedná aj o samotného režiséra, ktorý sa v posledných rokoch zaradil medzi najviditeľnejších filmárov v tomto odvetví. Srdcia divákov si získal hlavne jeho predchádzajúcimi filmami Sicario a Arrival. Podľa niektorých zdrojov sa dokonca uvádza, že Blade Runner 2049 bude oveľa lepším a kvalitnejším, ako jeho predchodca.

Premiéry sa dočkáme už 5. októbra tohto roku

Bez ohľadu na úspech, Ridley Scott nemusí vôbec strácať nádej. Ten totižto už pred nejakým časom povedal, že toto pokračovanie mu bude slúžiť ako impulz pre rozvíjanie jeho príbehu. V budúcnosti by chcel tento vesmír rozšíriť o minimálne jeden ďalší film – podobne, ako to urobil s Votrelcom.

Ak sa Blade Runner 2049 preukáže ako kvalitný materiál, všetci kritici na krátky čas stíchnu. Predsa len, tento film je po komerčnej stránke tak vysoko, že šanca na neúspech sa stále zmenšuje. Ale v dnešnom svete sa môže stať čokoľvek a aj film takéhoto kalibru sa môže zaradiť medzi priemerné snímky. No to už musíte posúdiť sami a zhliadnuť nový trailer, ktorý sa nachádza vyššie v článku! Prajem príjemný zážitok.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -