Prečo sa režisér filmu Blade Runner 2049 rozhodol zmeniť hudobného skladateľa? Sám sa k tomu konečne vyjadril!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako už možno dobre viete, veľa filmových režisérov má svojich dvorných hudobných skladateľov. Christopher Nolan rád spolupracuje s Hansom Zimmerom, Michael Bay zasa so Steve Jablonskym a úžasný Denis Villeneuve miluje prácu Johanna Johannssona. Práve on mu zložil soundtrack pre jeho tri posledné filmy – Prisoners, Sicario a Arrival. Najbližší film Villeneuvea vychádza už tento štvrtok a nejedná sa o nič iné, ako future-noir snímka Blade Runner 2049! Ako sme Vám dali vedieť už pred pár mesiacmi, Johann Johannsson bol z filmu vyčiarknutý a Villeneuve doniesol Hansa Zimmera a Benjamina Wallfischa. Od pôvodného skladateľa by tak vo filme malo byť počuť úplné minimum…

zdroj: burgkino.at

Prečo zmenil Blade Runner 2049 svojho skladateľa?

Režisér Denis Villeneuve to vysvetlil jednoducho. Chcel vytvoriť niečo, čo sa bude viac podobať pôvodnému Blade Runnerovi z roku 1982. Tento film je totižto okrem iného známy aj kvôli bezchybnému soundtracku od Vangelisa. Nový soundtrack sa tak má niesť v duchu toho prvého a viac sa mu podobať. A práve pre túto robotu zavolal Zimmera a Wallfischa. Režisér však už v minulom rozhovore povedal, že Johannssonovu originálnu tému ku Blade Runner 2049 aj tak použije. O ostatok sa ale postará vyššie spomínané duo, ktoré spolu vytvorilo hudbu k filmu nominovanému na Oscara, Hidden Figures.

„Vec čo poviem je, že vytváranie filmov je ako laboratórium. Je to umelecký proces. Veci sa tu nedajú plánovať. Jóhann Jóhannsson je jeden z mojich najobľúbenejších žijúcich skladateľov dneška. Je veľmi silným umelcom. Avšak, film potreboval niečo odlišné a ja som potreboval niečo podobnejšie Vangelisovi. Johan a ja sme rozhodli, že potrebujem ísť iným smerom – to je to čo poviem. Verím, že budem mať ďalšiu šancu s ním pracovať, pretože si myslím, že je to fantastický skladateľ.“

Premiéru kritikmi ospevovaného filmu Blade Runner 2049 si budete môcť užiť už tento štvrtok, 5. 10. 2017! Ryan Gosling ako Agent K a Harrison Ford ako Rick Deckard sa na Vás už tešia!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -