Na Ryana Goslinga zabudnite. Seriál Blade Runner povedie svetoznáma herečka

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hraný seriál Blade Runner 2099 má hlavnú hrdinku

Aktualizované 7. júna 2024: Pripravovaný hraný seriál Blade Runner 2099 má podľa informácií World of Reel potvrdenú herečku v hlavnej úlohe. Stala sa ňou Hunter Schafer, známa najmä zo seriálu Eufória. V hereckom obsadení nového rozšírenia ikonického „cyberpunk“ sveta sa nachádza aj Michelle Yeoh.

Projekt už započal produkciu, pričom režisérom sa stal Jonathan Van Tulleken. Ten nedávno vytvoril 2 epizódy uznávaného seriálu Šógun. O scenár sa postarala Silka Luisa (Halo, Žiarivé dievčatá), ktorá sa taktiež stala showrunnerkou – hlavnou osobou zodpovednou za seriál. Jeho príbeh bude nasledovný:

„V Los Angeles v roku 2099 stretávame Coru (Hunter Schafer), ktorá celý život žila na úteku. Chameleón, ktorý je nútený meniť identitu. Aby zaručila stabilnú budúcnosť pre jej brata, naposledy adaptuje inú identitu a nútene sa spojí s Olwen (Michelle Yeoh), Blade Runnerkou a lovkyňou replikantov, ktorá čelí svojej vlastnej smrti.

Obidve postavy vtiahne rozsiahla konšpirácia, ktorá znamená existenčnú hrozbu pre mesto, ktoré bojuje o znovuzrodenie.“

Pôvodný článok

Kyberpunkový svet Blade Runnera dostane plnohodnotné pokračovanie. Replikanti mieria po dvoch celovečerných filmoch na malé obrazovky v chystanom seriáli Blade Runner 2099.

hunter schafer
Zdroj: HBO

Dystopický svet vytvoril v roku 1968 autor Philip K. Dick v románe Sníva sa androidom o elektrických ovečkách?. Futuristického konceptu sa neskôr chytil majster sci-fi Ridley Scott (Votrelec), ktorý nakrútil dnes už kultový film Blade Runner.

O 35 rokov neskôr sa do ponurého sveta plného kriminality a neónov vrátil režisér Denis Villeneuve (Duna). Tak vzniklo pokračovanie Blade Runner 2049, ktoré síce nebolo finančne najúspešnejšie, no lepšie sci-fi sa v poslednom desaťročí hľadá len veľmi ťažko.

Hraný seriál Blade Runner 2099

Franšíza bola následne expandovaná mnohými smermi. Krátke animované filmy, komiksová séria či anime Blade Runner: Black Lotus, ktoré vypĺňa príbehovú medzeru v roku 2032.

Teraz sa v príbehu posunieme do roku 2099, teda presne 50 rokov po udalostiach filmu Blade Runner 2049. 84-ročný režisér Ridley Scott nespúšťa nohu z plynu a vracia sa pre priame seriálové pokračovanie, pre ktoré bude figurovať ako výkonný producent. Avšak v žiadnej inej kreatívnej úlohe sa nenachádza.

Blade Runner 2099 vytvorí Amazon Studios, ktoré stojí napríklad aj za seriálom zo sveta Pána prsteňov: Prstene moci.

Návrat chystá aj Votrelec

Blade Runner zároveň nie je jedinou franšízou, ku ktorej sa Ridley Scott po rokoch vracia. Aktuálne je na plné obrátky rozbehnutá produkcia Gladiátora 2, ktorý sa do kín dostane už v novembri 2024. Ešte predtým v auguste 2024 uvidíme sci-fi horor Alien: Romulus, ktorý navráti divákov ku desivým koreňom pôvodných filmov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -