Blade Runner dostane vlastnú anime sériu! Bude súvisieť s filmami?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V roku 1982 natočil režisér Ridley Scott film, ktorý mal 7 verzií a zarobil naozaj biedne peniaze. Blade Runner. Práve preto sme sa pokračovania dočkali až o neuveriteľných 35 rokov, kedy sa ho chytil režisér Denis Villeneuve. Zárobky boli opäť slabé, no aj tak sa oba filmy považujú za majstrovské diela. Práve preto sme v našej redakcii snímku Blade Runner 2049 ocenili ako najlepší film roku 2017.

Otázka však znie – chceli by sme, aby filmové séria pokračovala? Naša odpoveď by pravdepodobne jednotne znela ‘nie’. To však neplatí pre ostatné formy a média, ktorými by príbeh sveta replikantov mohol pokračovať. Predsa len, ešte v lete sme vám písali o tom, že sa svet Blade Runner rozšíri prostredníctvom komiksovej série.

Blade Runner
Blade Runner: Black Out 2022, Zdroj: slashfilm.com

Blade Runner anime je na ceste!

Najnovšie informácie však hovoria, že Adult Swim, Crunchyroll a Alcon Entertainment spájajú svoje hlavy, aby vytvorili novú anime sériu založenú na Blade Runner 2049. Jej názov znie Blade Runner – Black Lotus a prinesie nám 13 častí, na ktorých budú pracovať tvorcovia Cowboy Bebop a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex.

Spoločnosti zatiaľ o príbehu nič neprezradili, no tlačová správa hovorí, že uvidíme aj nejaké známe postavy zo sveta Blade Runner. Príbeh bude zasadený do roku 2032, teda 17 rokov pred udalosťami Blade Runner 2049 a 10 rokov po udalostiach krátkeho filmu Blade Runner: Black Out 2022. Práve Black Out je 15-minútová anime epizóda, ktorá slúži ako prequel ku Blade Runner 2049.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=rrZk9sSgRyQ]

Môžete očakávať niečo podobné, ako Black Out 2022?

Režisérom bude Shinji Aramaki, ktorý pracoval na Black Out 2022 ako mechanický dizajnér. Počítačovú grafiku krátkeho filmu robila spoločnosť Sola Digital Arts, ktorá bude animovať aj novú anime sériu. Môžeme teda očakávať, že sa bude naozaj podobať krátkej anime epizóde, ktorú nájdete priloženú nad týmto odstavcom. Jej režisérom bol totižto Shinichiro Watanabe, ktorý bude tentokrát figurovať ako výkonný producent.

Epizódy budú trvať 30 minút a budú vysielané s anglickým dabingom na Adult Swim, zatiaľ čo v originále s titulkami ich nájdete na Crunchyroll. Dátum vydania zatiaľ nie je známy, no produkcia začne ihneď po tom, čo režiséri Aramaki a Kamiyama dokončia ich reboot série Ghost in the Shell: Stand Alone Complex.

Tak čo, tešíte sa na takúto formu rozšírenia sveta Blade Runner? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: theverge.com, indiewire.compolygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -