Hviezda prvého Blade Runnera si pokračovanie neužila! Aký má na to dôvod?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Nie každému sa páčil nový Blade Runner! Aký má na to dôvod bývalá hviezda filmu?

V rámci žánru sci-fi, pokračovanie kultového Blade Runnera stojí na zvláštnom mieste. Takéto sci-fi totižto v dnešnej dobe už nevidíte. Dáva si načas, efekty neslúžia na akciu a snaží sa rozpovedať zaujímavú myšlienku. Nech už to však bolo odlišné ako chce, toto dielko Denisa Villeneuva si našlo aj pár neprajníkov a to dokonca aj vo svojich radoch.

Samotný tvorca Ridley Scott pred pár mesiacmi povedal, že podľa neho bol Blade Runner 2049 až moc pridlhý, no a teraz tu máme ďalšieho, ktorý filmom nebol zrovna nadšený. Rutger Hauer, ktorý si zahral hlavného záporáka v prvom filme povedal, že nie je zrovna veľkým fanúšikom dvojky aj napriek tomu, ako moc sa snažili rešpektovať prvý film.

„Vyzerá to super, no nemyslím si, že ten film bol potrebný. Podľa mňa ak je niečo takéto krásne, mali by ste to nechať tak a urobiť iný film. Nesnažiť sa tlačiť na úspech, ktorý bol urobený pred 30 rokmi. V mnohých smeroch nebol prvý film o replikantoch ale o tom, čo robí človeka človekom. Trochu ako E.T., no a nie som si istý, o čom dvojka vlastne bola. Nie je to postavou poháňaný film, nemá to humor lásku ani dušu. Sledujete len poctu pôvodnému filmu. Aspoň mne to určite nestačí. Vedel som však, že to nebude fungovať. Nemyslím si ale, že to čo poviem ja je dôležité.“

My sa teda s týmto tvrdením absolútne nestotožňujeme, rovnako ako mnohí iní diváci i kritici. Podľa nás mal nový film všetky vymenované veci, možno len posolstvo nebolo také silné ako v prvom dieli. Každopádne, o filme ako je Blade Runner 2049 sa bude hovoriť ešte dlho, presne tak, ako by sa aj malo.

Súhlasíte s názorom Rutgera Hauera? Aký bol podľa vás nový Blade Runner? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -