Blade Runner dostane 10-hodinový hraný seriál, tvrdí Ridley Scott. Scenár pilotnej epizódy je hotový

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Blade Runner seriál je vo vývoji

Cyberpunkový, neo-noirový svet Blade Runnera sa opäť raz rozšíri. Režisér pôvodnej snímky Blade Runner (1982) Ridley Scott oficiálne potvrdil vývoj televízneho seriálu. Za posledné roky sme tento vesmír navštívili hneď niekoľkokrát. Predsa len, pokračovanie Blade Runner 2049 od Denisa Villeneuvea je jedným z najlepších filmov posledného desaťročia. Aktuálnou novinkou je anime seriál Blade Runner: Black Lotus, ktorý práve beží na americkej televíznej sieti Adult Swim. V marci tohto roka tiež začala vychádzať komiksová séria Blade Runner Origins.

Futuristický science fiction príbeh teda dostal druhý dych, čoho dôkazom je vznik nového hraného seriálu. 83-ročný režisér Ridley Scott v rozhovore pre britské BBC Radio prezradil, že pôjde o 10-hodinový príbeh, ktorého scenár pilotnej epizódy je už hotový.

„Už sme napísali pilot pre Blade Runner seriál. Takže Blade Runner už prezentujeme ako televízny seriál, prvých 10 hodín.“

tretia časť blade runner
Zdroj: collider.com

Bližšie detaily ohľadom príbehu alebo zasadenia zatiaľ odhalené neboli. Bude to prvýkrát, čo sa svet Blade Runnera dostane do televíznej produkcie v hranej forme. Aktuálne vysielaný animovaný seriál Blade Runner: Black Lotus je zasadený do Los Angeles roku 2032, takže sa odohráva medzi filmami Blade Runner a pokračovaním Blade Runner 2049. Príbeh sleduje Elle, mladú ženu, ktorá sa prebúdza so smrtiacimi schopnosťami zabijaka, no na svoju minulosť si nepamätá okrem tetovania čierneho lotosu na tele.

Prichádza aj seriálový Votrelec

Blade Runner zároveň nie je jedinou franšízou, ku ktorej sa Ridley Scott po rokoch vracia. V aktívnom vývoji je televízny seriál s jednoduchým názvom Alien, ktorý rozšíri svet Votrelca. Na starosti ho má scenárista Noah Hawley (FargoLegion) a vysielaný bude na stanici FX. Príbeh bude zasadený na planéte Zem a odohrávať sa bude v nie tak vzdialenej budúcnosti. Ridley Scott bude projekt produkovať.

Hneď dva najobľúbenejšie svety od Ridleyho Scotta – Blade Runner a Votrelec – sa tak dočkajú televízneho spracovania. A my už sa nevieme dočkať výsledných produktov, ktoré môžeme očakávať v priebehu najbližších rokov. Dátumy vydania zatiaľ známe nie sú, no priebežne vás budeme informovať o všetkých aktualizáciách.

Tešíte sa viac na seriál z neónového sveta Blade Runnera alebo vesmírneho Votrelca? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: indiewire.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -