Vyjde lovecraftovské RPG Bloodborne na PC? Zrejme sa pracuje na remasteri

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Pravdepodobne sa schyľuje k remasteru Bloodborne

To, že japonské štúdio FromSoftware tradične vydáva svoje tituly na širokej škále platforiem, je dobre známou informáciou. Existuje však jedna hra, ktorá sa nikdy nepozrela za hranice konzol PlayStation 4. Bloodborne na PC, prípadne akejkoľvek ďalšej platforme, žiaľ, nevyšiel.

Akčné RPG, ktoré vzniklo pod taktovkou herného génia menom Hidetaka Miyazaki, je jednou z najlepších exkluzivít spomínanej platformy. Toto temné, mimoriadne náročné, fantasticky ozvučné dobrodružstvo ponúkne zástupy vizuálne úchvatných protivníkov s unikátnymi move setmi.

Ak ste náhodou nepobozkaní tvorbou autorov, vedzte, že na vás čaká obrovská výzva, ktorá nie je neférová, avšak testuje vaše schopnosti a chce od vás maximum. Pre fanúšikov spisovateľa H. P. Lovecrafta navyše možno spomenúť, že svet a monštrá vychádzali i z jeho tvorby a desivých opisov.

Vzhľadom k tomu, že táto unikátna záležitosť vyšla ešte v roku 2015, by bol remake, respektíve ľahší remaster na mieste. Ostatne, blíži sa nová generácia konzol a prečo by ju Sony nemohlo odštartovať s tým najlepším, čo na PlayStation 4 vyšlo?

Bloodborne na PC
Zdroj: hdqwalls.com

Konečne možno očakávať Bloodborne na PC?

S prípadným remasterom súvisí i vydanie na osobných počítačoch, čo by znamenalo, že sa konkrétni hráči s kvalitným železom dočkajú najnovšej a zrejme i najlepšej verzie. Samotný únik informácií zo zahraničia prezrádza i ďalšie správy, ktoré však počítačovej verzii príliš nenahrávajú.

Tak napríklad podľa Twitter účtu SlothBorne, ktorý zozbieral množstvo ďalších tweetov o remasteri, malo byť vynovené Bloodborne predstavené na PlayStation 5 evente, ktorý bol kvôli nepokojom v Amerike odložený.

Leaky to bližšie nešpecifikujú, ale je viac než nepravdepodobné, že by sme sa dozvedeli o PC verzii na oficiálnom Sony streame. Je možné, že na remasteri sa skutočne pracuje. Dokonca by malo ísť o kolaboráciu štúdií Bluepoint Games a QLoc, pričom obe zoskupenia sú známe vďaka tvorbe kvalitne remasterovaných hier. Prví zmienení vývojári nám priniesli The Nathan Drake Collection, druhí priamo vytvorili Dark Souls Remastered.

O PC verzii Bloodborne sa v posledných dňoch hovorí čoraz častejšie, avšak je otázne, či a hlavne kedy, bude predstavená. Nepochybne by muselo ísť o samostatnú prezentáciu, nakoľko Sony si cez svoj plnohodnotný PlayStation 5 stream bude len ťažko propagovať konkurenčnú platformu.

I keď záverom treba dodať, že za poslednú dobu sa objavilo hneď niekoľko exkluzivít, ktoré sa z terajšieho PS4 pozrú i na počítače. Menovite sa dá spomenúť napríklad nadchádzajúce Death Stranding a Horizon Zero Dawn. Tak držíme všetkým nadšencom a zarytým PC hráčom palce, aby sa konečne dočkali tohto klenotu.

Myslíte, že vyjde Bloodborne na PC? Alebo vám stačí, ak sa dočkáte kvalitného remasteru, ktorý vylepší vizuálnu stránku, avšak bude dostupný výhradne na PlayStation 5? Určite nám dajte vedieť v komentárovej sekcii. 

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -