Vin Diesel je späť ako nezastaviteľný superhrdina | Bloodshot RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Najčítanejšie za 7 dní

Bloodshot RECENZIA

Bloodshot RECENZIA – Po úspechu Venoma prichádza štúdio Sony s ďalšou temnou komiksovou postavou. Vin Diesel si odskočil od série Rýchlo a Zbesilo aby stvárnil titulného Bloodshota – supervojaka posilneného nanotechnológiou, ktorý sa nezastaví pred ničím. A nikým.

Zastaviť ho mohol iba koronavírus, kvôli ktorému sa u nás premiéra tohoto filmu musela zrušiť. Nuž, ani Vin Diesel neustojí celosvetovú pandémiu. Ale ako každý správny akčný hrdina, má plán B. Internet. Bloodshot sa takto pridal k filmom, ktoré boli kvôli súčasnej situácii vypustené do digitálneho sveta skôr, ako sa pôvodne plánovalo.

Bloodshot sony
Zdroj: imdb.sk

Byť hrdinom je v jeho krvi

Ray Garrison (Vin Diesel) je skúsený mariňák, ktorý sa, ako by sám povedal – vždy vráti domov. Po jeho poslednej misii v Keni je spolu s jeho ženou zajatý neznámou teroristickou skupinou. Ray si pomaly uvedomuje, že túto situáciu nezachráni a obaja sú popravení.

Avšak jeho cesta tu nekončí. Ray je privedený záhadnou korporáciou RST späť k životu ako superhrdina Bloodshot. V jeho žilách koluje špeciálna nanotechnológia, ktorá z neho vytvára nezastaviteľnú zbraň. Obdarený nadľudskou silou a schopnosťou okamžitej regenerácie sa vydá na cestu pomsty.

Bloodshot sony
Zdroj: imdb.com

Ďalší hit štúdia Sony?

Bloodshot je ďalším pokusom štúdia Sony o nový hit. O niečo, čo začne filmovú sériu, možno novú franšízu. S Amazing Spider-Manom 1 a 2 boli blízko, ale nevyšlo to. Nakoniec sa ukázalo, že postavy ako Venom sú budúcnosť. Ten pri rozpočte 100 miliónov dolárov zarobil neuveriteľných 850 miliónov.

V čom sa teda skrýval tento úspech? Film mal priemerné recenzie a divákom sa páčil, ale nejednalo sa o žiadne majstrovské dielo. Úspech Venoma tkvie v jeho ikonickosti. Podobne, ako to bolo pri Jokerovi. Dnešní diváci sú akoby priťahovaní temnejšími komiksovými postavami, ktoré majú ikonický vzhľad. Pridá sa medzi tieto postavy aj Bloodshot?

Bloodshot je celovečerným režijným debutom Dava Wilsona. Ten sa vo filmovom priemysle presadil tvorbou animovanej epizódy pre seriál Love, Death & Robots. Bloodshot je klasickým akčným, superhrdinským filmom so všetkým, čo k tomu patrí. Otázne je, či dokáže obstáť pri dnešnej konkurencii.

Bloodshot sony
Zdroj: imdb.com

Film pôsobí veľmi genericky, nemáme pri ňom pocit, že by sme videli niečo nové. Dalo by sa povedať, že spôsob, akým rozpráva svoj príbeh a odhaľuje rôzne dejové zvraty (ktorých je veľa), je zábavný. Ale znova to nie je niečo, čo by sme už predtým nevideli.

V Bloodshotovi sa objaví hneď niekoľko hereckých hviezd, Vin Diesel, Guy Pearce alebo pôvabná Eiza González. Herci sa snažia, ale materiál s ktorým pracujú im neponúka možnosť prejaviť sa naplno. Postavy sú takto veľmi jednorozmerné a máme pocit, že sme ich už videli v inom filme.

Akčné scény, ktoré by mali byť hlavnou atrakciou filmu ako Bloodshot, sú veľmi neprehľadné a jednostranné. Bloodshot odstraňuje svojich protivníkov bez problémov jedného po druhom. Výzva sa ukáže až na konci, kde musí bojovať proti svojim supervojenským kolegom. Finále bohužiaľ skĺzne do prehnanosti a efektov, ktoré by divákov ohromili v roku 2010.

Bloodshot sony
Zdroj: imdb.com

Zhrnutie – Bloodshot RECENZIA

Bloodshot je film, na ktorý zabudnete skôr, ako štúdio Sony oznámi začiatok produkcie ďalšieho zabudnuteľného komiksového filmu. Inými slovami – veľmi rýchlo. Nie je v ňom nič, čo by sme ešte nevideli a pri pohľade na konkurenciu pôsobí veľmi zastaralo.

Akoby ho zabudli vypustiť do kín v roku 2010. Generický príbeh, nudné postavy, nezaujímavé a neprehľadné akčné scény – toto všetko vám môže Bloodshot ponúknuť na digitálnych kópiách už dnes. 4/10.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -