Sonos predstavuje nový prenosný Bluetooth reproduktor. Čo vieme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Bluetooth reproduktor Sonos

Bluetooth reproduktor Sonos by mal byť predstavený už túto jeseň. Dozvedeli sme sa o ňom potom, čo si spoločnosť registrovala dve nové zariadenia u americkej Federálnej komisie pre komunikáciu. Jedným z nich je produkt s kódom „S17“, ktorý firma opisuje takto:

„Výkonný bezdrôtový reproduktor, ktorý je súčasťou zvukového systému Sonos. Hlavnou funkciou zariadenia bude streamovanie cez WiFi, no taktiež zahŕňa streamovanie audia cez Bluetooth a Bluetooth Low Energy.“

Bluetooth reproduktor Sonos
Zdroj: codepen.io

Čo ďalšie vieme?

Nový reproduktor od spoločnosti útočí na trh a stáva sa nebezpečnejšou konkurenciou. Predchádzajúce modely ako Sonos One totižto nepodporovali klasický Bluetooth. Novinka však schováva omnoho viac vymožeností, hodných dnešnej doby.

Zatiaľ stále neoznámený reproduktor bude mať ethernet prípojku, vďaka ktorej ho budeme môcť priamo pripojiť k internete, ak nebudeme chcieť využívať Wi-Fi. Tento port dopĺňa USB-C.

Novinka od firmy Sonos by podľa všetkého mala prísť s podporou inteligentných asistentov Amazon Alexa či Google Assistant. Okrem takejto funkcionality je tu však aj stránka zaujímavého hardvéru. Samotný reproduktor stojí na podstavci, z ktorého sa nabíja. Kedykoľvek ho však budeme môcť zodvihnúť a preniesť si ho, kam chceme, bez toho, aby sme museli premiestňovať aj káble.

Na jednoduché prenášanie je tu aj zabudovaná rúčka.

Bluetooth reproduktor Sonos
Zdroj: cnet.com

Softvér nám navyše zlepší zážitok z počúvania hudby. Nové zariadenie bude vybavené systémom Sonos Auto Trueplay. Doteraz ste na kalibráciu a prispôsobenie zvuku museli zapnúť aplikáciu na svojom smartfóne, povoliť použitie mikrofónu a prechádzať sa po miestnosti, aby sa jej reproduktor prispôsobil. Nové zariadenie to však spraví za vás.

Reproduktor s kódovým označením „S17“ bude nonstop používať svoje zabudované mikrofóny, aby vyhodnocoval, ako sa zvuk odráža od okolitých stien a prekážok. Podľa toho prispôsobí zvukv reálnom čase. Ak teda nový Sonos zodvihnete z podstavca a presuniete, automaticky sa prispôsobí tak, aby znova znel čo najlepšie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako na vás Bluetooth reproduktor Sonos zapôsobil? Bude podľa vás s dobrou cenou veľkou konkurenciou pre Apple HomePod či Google Home? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -