BMW drasticky mení dizajnovú filozofiu. Budú takto vyzerať autá v roku 2040?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Automobilka BMW nám poskytla pohľad na futuristické osobné auto budúcnosti. BMW i Vision Circular je zatiaľ len koncept, no ukazuje nám, ako by mohli v budúcnosti vyzerať osobné vozidlá od Nemcov. No a čím presne je špeciálny tento model?

Plne recyklovateľné auto od BMW

Konceptový model i Vision Circular bol svetu odhalený počas výstavy automobilov v Mníchove a ukazuje nám vozidlo určené pre mesto. Poháňané je, zatiaľ len teoreticky, elektrickým motorom a jeho hlavným „chytačom“ je fakt, že pôjde o 100 % recyklovateľné auto.

bmw i vision circular
Zdroj: tamilecho.com

Vynikať by malo novou generáciou batérie, tzv. „solid state battery“, ktoré sú momentálne ešte len vo vývoji a mali by zaručiť možnosť výroby z materiálov, ktoré bude možné získať recykláciou starších kusov batérií. Aby bolo auto úplne ekologické, výrobca pri ňom vynechal aj farbu, kožu, chróm či ďalšie materiály, ktoré nemožno opakovane použiť.

Vízia takéhoto futuristického automobilu sa umiestňuje do roku 2040. Ktovie, čo sa dovtedy zmení. Vedeli by ste si dnes však predstaviť, že BMW bude o necelých 20 rokov predávať i Vision Circular, alebo jemu podobné vozidlá?

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -