BMW prichádza s prvým plne elektrickým SUV. Na čo sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

BMW iX3 je prvé plne elektricky poháňané SUV od nemeckej automobilky!

BMW iX3 je prvým krokom nemeckej značky k vážnemu sériovému prechodu na plne elektrické automobily. Jedná sa o ďalší vývin rady X3, populárneho SUV, a prepojenie s radom i, čiže elektrickým radom automobilky. Predstavená novinka sa dostane na trh už v roku 2021 a pre nemeckú automobilku predstavuje značný pokrok v otázke elektromobility.

Štýlové, rýchle a ekonomické, tak sa dá opísať novinka BMW iX3

Novo predstavené SUVčko si na uliciach všimneme aj vďaka zaujímavému modernému dizajnu. Auto je prepracované do detailov. Vyniknú najmä zaujímavé 19 palcové disky, ktoré sa však nemusia pozdávať každému. Taktiež zaujímavým detailom sú modré doplnky naprieč celým autom, od prednej masky až po zadný difuzor, kde pôsobia ako zaslepenie pre výfuky.

BMW iX3
Zdroj: topgear.com

Interiér je už takou BMW klasikou, pri vstupe do auta nás ohromí najmä mnoho LEDkového podsvietenia.

BMW iX3 bude do predu pohánať 286 konských síl s krútiacim momentom 400Nm. Z 0 na 100 sa rozbehneme za necelých 7 sekúnd, no nedostaneme sa na hranicu 180 km/h keďže BMW elektronicky obmedzilo maximálnu rýchlosť. Narozdiel od i3ky sa z 14 000 otáčok za minútu dostaneme až na 17 000, čo výrazne dopomôže k lepšiemu výkonu. BMW iX3 nebude klasické SUV, poháňané všetkými štyrmi kolesami, no pôjde o klasický pohon zadnej nápravy.

BMW iX3
Zdroj: topgear.com

Rýchlosť nabíjania a výdrž batérie sú úchvatné!

Toto auto však nie je úchvatné len svojou rýchlosťou v kilometroch za hodinu, no aj rýchlosťou nabíjania. Z 0 na 80% by sme elektromobil mali dokázať nabiť za 34 minút, pričom plne nabité batérie by nás mali odviezť ďalších 460 kilometrov. V prepočte bavorskej automobilky by sme za 10 minút nabíjania mohli prejsť až 100 km!

Auto nenájdeme na Americkom trhu!

Podľa oficiálnych správ z tímu BMW, sa zatiaľ nemajú v pláne dostať s prvým elektrickým SUV z ich rady na americký trh. My si však budeme môcť užiť iX3 v plnej paráde!

BMW iX3
Zdroj: topgear.com

Bude SUV zbytočne predražené?

BMW ix3 má očakávanú základnú cenu okolo 70 000€, čo za elektricky poháňané SUV strednej kategórie nie je najviac, no ani najmenej. No od BMW sa takáto cenovka dala očakávať. Ak vás auto naozaj zaujalo objednať si ho s veľkou pravdepodobnosťou budete môcť už tento rok, no do výroby sa dostane až v roku 2021.

Čo hovoríte na posun v elektromobilite aj pri veľkých menách ako je BMW, myslíte, že bude mať pokračovanie radu X3 úspech?

Zdroj: topgear.com, motor1.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -