Stretnú sa opäť Mace Windu a Boba Fett? Temuera Morrison chce, aby sa Boba pomstil za smrť svojho otca

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Boba Fett a Mace Windu

Seriál The Book of Boba Fett sa skončil, keďže posledná epizóda vyšla túto stredu. Videli sme v ňom to, ako sa dostal von zo Sarlacca, do ktorého spadol v šiestom filme, no aj to, ako sa z neho stal kráľ podsvetia na planéte Tatooine po udalostiach druhej série The Mandalorian. Seriál bol tiež plný cameí. Boba Fett by však jedno cameo uvítal viac než ostatné, a to zabijaka svojho otca menom Mace Windu.

Mace Windu (Samuel L. Jackson) bol Jedi v prvých troch Star Wars filmoch, no ukázal sa v animovanej podobe aj v seriáli The Clone Wars. Šlo o jedného z členov Rady Jediov, pričom to bol tiež skvelý bojovník známy pre purpurovú farbu svetelného meča. Vďaka svojim bojovým schopnostiam zvládol poraziť aj lovca odmien Jango Fetta. Ten bol darcom DNA/otcom Boba Fetta, ktorý po jeho smrti snoval proti tomuto Jediovi pomstu.

nový trailer The Book of Boba Fett
Zdroj: collider.com

Morrison chce, aby Boba lovil Windua v druhej sérii jeho seriálu

Temuera Morrison (Boba Fett) a Ming-Na Wen (Fennec Shand) hrajú hlavné postavy seriálu The Book of Boba Fett. Aj preto práve oni boli súčasťou väčšiny rozhovorov k seriálu, pričom v jednom z nich sa ich pýtali, ako by ich postavy obstáli proti iným Star Wars postavám. Padli mená ako Kylo Ren, Yoda či Darth Vader, no pre Morrisona bolo zaujímavé iba jedno meno – Mace Windu. Toto k tejto téme povedal:

„Byť tínedžer, bez otca a hľadať si vlastnú cestu, on má na svojich pleciach niekoľko bremien. Myslím si, že by sme mali radšej dať vedieť Jonovi Favreauovi, že by sme mali mať ďalšiu sériu, kde začnem hľadať Macea.“

Len na pripomenutie, Jango zomrel po tom, čo mu Mace odsekol hlavu, pričom malý Boba to všetko videl. Je jasné, že to v ňom nezanechalo nič príjemné a že túži po pomste, čo nám dokonca ukázalo aj niekoľko epizód v The Clone Wars. V niektorých z nich sa totiž mladý Boba snažil Windua nájsť a zabiť ho, no nikdy sa mu to nepodarilo. Windu nakoniec zomrel po tom, čo mu Anakin odsekol ruku a Palpatine ho s bleskami vytlačil von z okna budovy Senátu.

Alebo nezomrel?

Nikdy však nebolo ukázané jeho mŕtve telo, len odseknutá ruka. Jeho smrť teda patrí k najviac diskutovaným otázkam, keďže nie je isté, či naozaj zomrel. Ako sme videli v celej Star Wars sérii, ľudia a hlavne Jediovia prežili aj horšie zranenia ako odseknutia končatín. A ako Jedi by s veľkou pravdepodobnosťou prežil aj pád z okna, pretože by sa dokázal zavesiť niekde o budovu, skočiť na nejaký dopravný prostriedok alebo by použil Silu a jemne dopadol.

Jango Fett Mace Windu
Windu odsekol Jangovu hlavu; Zdroj: starwars.fandom.com

Možností je naozaj veľa a tak niet divu, že si veľa fanúšikov myslí, že nezomrel. Ak by to bola pravda, pravdepodobne by sa uchýlil niekde na samotu do vyhnanstva podobne ako Yoda alebo Obi-Wan Kenobi. A aj keď Boba Fett prešiel osobnostnou premenou a začal byť mierumilovnejší, viem si predstaviť, že ak by mu niekto povedal, kde nájde Windua, túžba po pomste by v ňom opäť vzrástla. Jango bol pre neho totiž všetkým.

Určite by bolo zaujímavé, ak by sme videli v druhej sérii viac bojovného Bobu, keďže v prvej sérii tých bojov až tak veľa nemal. O Fettovi sa totiž povráva, že je jedným z najlepších lovcov vo vesmíre. Preto by sme jeho vražedné schopnosti chceli konečne vidieť aj na obrazovkách. To, o čom ale bude druhá séria, je zatiaľ otázne, keďže ani nevieme, či vôbec bude. Seriál totiž o novú sériu zatiaľ predĺžený nebol a tak si môžeme nateraz užiť len prvú sériu.

Myslíte si, že je Mace Windu živý alebo mŕtvy? Ak je živý, chceli by ste, aby ho v druhej sérii seriálu Boba hľadal a pomstil sa mu za smrť otca?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -