Boj eskaluje: Veľký operátor chce Slovákom totálne zakázať české TV stanice

Nenechajte si ujsť

Boj Orangeu a ostatných o české stanice na Slovensku

Sledovanie českých staníc je prirodzeným právom a záujmom slovenských divákov, tvrdí Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií (APKT) vo svojom najnovšom vyhlásení. Kritika je ostrá a presne mierená, odhaľuje pritom zákulisie boja o dostupnosť českých staníc na Slovensku.

„Ukážka absolútneho nepochopenia slovenského myslenia“

Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií (APKT) ostro kritizovala konanie operátora Orange Slovensko. Ten požaduje vyradenie českých staníc z ponuky slovenských operátorov.

Podľa prezidenta APKT Roberta Ťavodu ide o ukážku absolútneho nepochopenia slovenského myslenia zo strany zahraničných manažmentov. Vraj nikdy nedokážu porozumieť slovensko-českej vzájomnosti.“

TIP: Koľko Orange zarába na Slovákoch? Máme čísla!

Máme na české stanice právo?

„Sledovanie českých staníc je prirodzeným právom a záujmom slovenských divákov, preto ho APKT bude vždy podporovať,“ uviedol Ťavoda.

Asociácia reaguje na tlak, ktorý mobilný operátor vyvíja na českých vysielateľov. Aj súdnou cestou požaduje, aby zabránili slovenským divákom sledovať ich televízne stanice.

orange logo mwc
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Dôvodom týchto silných tvrdení má byť skutočnosť, že Orange ešte v auguste minulého roka zaslal konkurentom a televíznym vysielateľom nepriateľský dokument. Malo ísť o výzvu na ukončenie poskytovania vysielania českých TV staníc vo svojich balíčkoch.

Mal sa pritom vyhrážať, že ak sa nepodvolia, podá na nich žaloby.

TIP: Orange od základov prekopal ponuku internetu a TV

Pokus o vyradenie staníc českej skupiny Prima

Najnovším príkladom tohto konfliktu bol pokus operátora Orange Slovensko o vyradenie staníc českej skupiny Prima a českej verejnoprávnej televízie z ponúk slovenských operátorov.

Odporúčanie pre divákov

Vzhľadom na vyššie uvedené, APKT odporúča divákom, aby sledovali svoje obľúbené české stanice v ponuke iných slovenských operátorov a tak dali najavo, že o ne majú záujem.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -