Box Office: Tom Holland valcuje kiná. Top 5 uzatvára komédia Jackass Forever

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tohtoročné filmy sa začali hrnúť do kín a končiaca pandémia nám konečne dovoľuje si ich vychutnať na veľkom plátne do posledného detailu. Diváci po celom svete ostali predsa len verní kinám a nemožno sa tomu čudovať. Od toho sa odzrkadľujú aj samotné zárobky filmov a rok 2022 sa doposiaľ nesie v znamení popredných filmových štúdií Sony, Paramount a Universal.

TOP 5: Aké sú doposiaľ zárobky filmov za rok 2022?

1. Spider-Man: Bez domova (199 miliónov $)

Spider-Man: Bez domova hodnotenia
Zdroj: collider.com

Najväčším hitom posledných mesiacov je jednoznačne MCU film Spider-Man: Bez domova, ktorý si už niekoľko týždňov v rade drží zaslúžené prvenstvo. Takmer 3-hodinová komiksová jazda dokázala na domácej pôde zinkasovať neuveriteľných 772 miliónov dolárov a celkovo sa môže pýšiť zárobkom 1,8 miliardy dolárov po celom svete.

2. Vreskot (77 miliónov $)

Vreskot ide do kín
Zdroj: fashionablehub.in

Piate pokračovanie tejto hororovej série zrežírovali Matt Bettinelli-Olpin Tyler Gillett. Do filmu sa vrátila aj časť pôvodného hereckého obsadenia vrátane Neve Campbellovej a Davida Arquetta. Nechýbala ani Courteney Cox ako Gale Weathers, čo potešilo nejedného fanúšika ikonického maskovaného vraha. Potešilo sa aj filmové štúdio Paramount, ktoré od premiéry eviduje celosvetový zárobok filmu v hodnote 137 miliónov dolárov.

3. Spievaj 2 (71 miliónov $)

Trailer na Spievaj 2
Zdroj: wall.alphacoders.com

Koala Buster Moon ukázala v prvej časti najlepšiu talentovú šou, v ktorej sa predstavilo mnoho zvieracích umelcov. Teraz sú späť v druhej časti, aby sa postavili zlomyseľnej konkurencii a pripravili to najväčšie hudobné a tanečné predstavenie. Podľa všetkého sa im to podarilo a do dnešného dňa sa toto nevídané animované dobrodružstvo môže pochváliť zárobkom 333 miliónov dolárov pri celkovom rozpočte 85 miliónov dolárov.

4. Uncharted (51 miliónov $)

Uncharted finálny trailer
Zdroj: uhdpaper.com

Režisér Ruben Fleischer, ktorý má na zozname franšízu Zombieland a film Venom, sa pre Sony postaral o nečakaný hit Uncharted. Síce nesrší takou kvalitou ako iné filmy s Hollandom, fanúšikovia ikonickej hernej série si predsa len tento výtvor nemohli nechať ujsť. Aj z toho dôvodu sa film v prvých troch dňoch od premiéry tešil zárobku 44 miliónov dolárov. Čo je určite solídna suma na akčnú adventúru s celkovým rozpočtom 120 miliónov dolárov, ktorá ma za sebou naozaj neslávne dlhú cestu. Do dnešného dňa má Uncharted na svojom konte 139 miliónov dolárov.

5. Jackass Forever (48 miliónov $)

Jackass Forever
Zdroj: wallpapercave.com

Prvú päticu zavŕšil nečakaný hit Jackass Forever od filmového štúdia Paramount. Do Knoxvillovho tímu sa pripojili starí známi SteveO, Dave EnglandChris PontiusDanger Ehren, Preston Lacy a Jason „Wee Man“ Acuña, takže o zábavu je určite postarané. A diváci sa pravdepodobne nenudili, čo vidieť aj pri zárobku tohto nízkorozpočtového filmu. Celosvetovo má v pokladnici krásnych 61 miliónov dolárov. Výroba filmu stála údajne len 10 miliónov dolárov, takže aj z toho dôvodu môžeme tento komediálny kúsok zaradiť medzi úspechy.

Čo hovoríš na doterajšie zárobky filmov v roku 2022? Videl si všetky z nich? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -