Breaking Bad Fakty

Každý poznáme Waltera a Jesseho. Slávna dvojica, Bryan Cranston a Aaron Paul sa vďaka tomuto seriálu dostala do tzv. “odrobeného neba” v Hollywoode. Celý seriál je o profesorovi chémie, ktorý začne kvôli rakovine pľúc zabezpečovať svoju rodinu trošku nelegálnym spôsobom. Toto je top 10 faktov o seriáli Breaking Bad, ktoré možno neviete!

10SaveWalterWhite.com je reálna webstránka

Snáď každý si pamätáme na scénku, kedy už Walter bol v drogovom biznise nejakú tú chvíľu a jeho syn spravil zbierku na jeho chorobu. Walter potom ihneď požiadal Sala Goodmana, aby zariadil posielanie peňazí z nelegálnej činnosti na túto zbierku. Celú stránku môžete nájsť na tomto linku. Keď sa budete snažiť prispieť na vyliečenie Waltera, tak vás to presmeruje na stránku americkej AMC.

9Bryan Cranston bol naučený, ako sa varí Meth

Breaking Bad Fakty
Zdroj: nydailynews.com

Ak ste pozerali tento seriál, tak dobre viete, že uvarenie drogy nie je ľahká záležitosť. Preto bol Bryan Cranston zaučený DEA agentom, ktorý mu vysvetlil celú štruktúru tejto drogy a povedal mu krok po kroku, ako sa perník varí. V seriáli sa ale museli kroky pozmeniť, aby sa ľudia nenaučili variť návykovú drogu.

8Aaron Paul nikdy nebol na hodine herectva

Síce sa to môže zdať divné, ale je to pravda. Herec, ktorý si zahral Jesseho Pinkmana a podal bravúrny výkon, sa vyjadril na Reddite následovne:

“Vždy som si myslel že herectvo je len hra. Vždy som si povedal:”Hraj, že si niekto iný, nič iné”

7Bryan Cranston si nechal spraviť Breaking Bad tetovanie

Na konci posledného dielu 5. série sa predstaviteľ hlavnej postavy rozhodol, že si nechá spraviť tetovanie. Je to vlastne len logo filmu, ale musíme uznať, že vyzerá výborne!

6270 smrtí

Počas 5 sérii v seriáli zomrelo dokopy 270 ľudí. Pravdu povediac, nie sme týmto číslom zaskočení.

5Aaron Paul vydal Yo, Bitch Aplikáciu

Breaking Bad Fakty
Zdroj: amc.com

Jesseho najznámejšiu hlášku sme počuli v seriáli skoro každú minútu. V roku 2014 sa herec, ktorý stvárnil Jesseho rozhodol, že vydá aplikáciu. Aplikácia je celkovo dosť jednoduchá a vlastne len vydáva hlášku “Yo , Bitch!”.

4Walter Whiteové alter ego Heisenberg je spojené s reálnou osobou.

Celé alter ego “Heisenberg” je spojené s Wernerom Heisenbergom. Werner Heisenberg je víťaz Nobelovej ceny z roku 1932, ktorý vyvinul princíp neurčitosti.

3V roku 2016 sa našiel človek, ktorý sa volal Walter White a hľadala ho polícia kvôli predávaniu drog.

Presne tak, ešte v minulom roku sa dostal istý “Walter White” z Alabamy na “Wanted” list kvôli predaju metanfetamínu. Síce tento Walter White nebol učiteľom, ale môžeme mu dať body za dobre zahraný roleplay.

2HBO nechcelo Perníkového Tatka.

Breaking Bad Fakty
Zdroj: wired.com

Perníkový tatko dosiahol najvyššie seriálové priečky v Hollywoode v rozmedzí 5 rokov. Seriál vysielala americká televízia AMC, ale mohlo tomu byt aj inak. Prečo? Vince Gilligan sa totižto snažil svoj seriál ponúknuť staniciam HBO aj TNT, ktoré túto ponuku odmietli kvôli obsahu seriálu.

1Reálni díleri drog začali zafarbovať svoj Meth na modro

Keďže seriál zožal veľký úspech po celom svete, ľudia sa začali kvôli nemu prispôsobovať. V seriáli je Walterov modrý meth ukázaný ako silnejší a kvalitnejší než normálny. Presne tento fakt naštartoval drogových dílerov, ktorí začali svoj metanfetamín farbiť na modro a začali si zvyšovať svoje ceny.