Zaži s nami atmosféru Halloweenu!

Seriály

10-ročné výročie Breaking Bad je tu! Zistite veci, ktoré o legendárnom seriáli neviete ani po jednej dekáde…

Breaking Bad fakty

Je to neuveriteľné, ale už je to presne 10 rokov, odkedy sme sa po prvýkrát stretli so seriálom Breaking Bad (Perníkový tatko). Presne pred jednou dekádou, 20. januára 2008 AMC vypustilo prvý diel s názvom pilot. Zároveň sa jedná o diel, v ktorom sa Walter White (Bryan Cranston) a Jesse Pinkman (Aaron Paul) stretávajú zoči voči v nepeknej situácii, hoci sa poznajú už dlhú dobu. Počas všetkých piatich sezón sa v epizódach objavili mnohé veci, ktoré sme si vôbec nevšimli. Pripravili sme si pre vás pár faktov, ktoré o seriáli neviete ani po desiatich rokoch!

Ikonické biele trenky Waltera Whitea a ostatné rekvizity

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: premiumbeat.com

Všetci si dobre pamätáme na biele trenky, ktoré mal Walter oblečené v prvom dieli seriálu. V ruke držal zbraň, ktorú mal predtým v trenkách, stál bez nohavíc len v bielom spodnom prádle na púštnej ceste a čakal na jeho osud. Myslel si, že idú policajti, no v skutočnosti sa jednalo o hasičov, ktorí boli na ceste uhasiť oheň, ktorý zapríčinil s Jessem. Zrejme sa práve vďaka tejto skutočnosti stal obyčajný kus oblečenia jednou z najdrahších rekvizít a dostal sa až do dražby.

Z 250 dolárov sa cena tejto rekvizity vyšplhala až na neuveriteľných 9900 dolárov. Avšak trenky neboli jedinou rekvizitou, ktorá bola vydražená. Určite si všetci pamätáme na zvonček Hectora Salamancu, že? Fanúšik zaňho zaplatil až ohromných 19 750 dolárov. No aby toho nebolo málo, nezaostáva ani kniha amerického spisovateľa Waltera Whitmena, ktorá odhaľovala, kto je Heisenberg. Tá mala cenu až desivých 65 000 dolárov.

Fanúšikovo rozhodnutie

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: tvguide.com

Bryan Cranston bol ochotný stretnúť sa osobne s jedným z fanúšikov série a previesť ho štúdiom. Išlo o chlapca menom Kevin Cordasco, ktorý bojoval so vzácnou rakovinou mozgu už neuveriteľných 7 rokov. Mimo toho bola prvá časť poslednej série venovaná práve jemu. Niesla názov Blood Money a mohol si vybrať svoj obľúbenú postavu, v ktorej dali v záveri priestor. Jeho obľúbenými postavami bolo vraj duo Elliot a Gretchen, preto sme ich mohli vidieť v jednej z posledných scén. Bohužiaľ, to už Kevin nevidel…

Súradnice z lotérie

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: fotogramas.es

Dobre vieme, že čísla z lotérie predstavovali súradnice miesta, kde Walter po prvý krát “varil” pervitín a zároveň sa jedná o miesto kam schoval svoje peniaze. Čo však neviete je, že tieto čísla symbolizujú súradnice, podľa ktorých by ste narazili na jedno z najdôležitejších miest Breaking Bad. Dostali by ste sa konkrétne do štúdia ABQ, kde sa nakrúcala väčšina púštnych scén.

Pokusy o repliku modrej drogy

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: thefix.com

Producenti seriálu takmer presne predviedli, ako sa má pripraviť pervitín a reálni díleri neváhali a postup vyskúšali. Avšak najväčším problémom bola modrá farba, ktorá Blue Sky identifikovala, pretože viacero z nich sa ju pokúsilo dosiahnuť. S cieľom a túžbou odlíšiť sa od ostatných sa snažili dosiahnuť kryštálovo čistú modrú takisto, ako Heisenberg. To sa však nejednému z nich stalo osudným. Modrá farba bola v skutočnosti v seriáli použitá len preto, aby bol Heisenbergov pervitín pre všetkých jednoducho vizuálne zapamätateľný.

FELINA

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: es.breakingbad.wikia.com

Posledná časť seriálu, ktorá niesla názov FELINA, v sebe ukrývala taktiež skrytý význam. Mnoho fanúšikov si všimlo, že sa jedná o 3 chemické prvky. Fe – železo, Li – lítium a Na – sodík. Čo naznačovalo o čom diel bude. Jedná sa o prvky, ktoré sú pre finále seriálu typické, železo – krv, lítium – pervitín, sodík – slzy. Ďalším významom názvu je aj meno kovboja Felina, v piesni od Marty Robbinsonovej zvanej El Paso, ktorá motivuje kovboja vydať sa na dlhú a náročnú cestu. Takisto sa na ňu presne vybral aj Walter White, neskôr známy ako Heisenberg.

Najlepšie hodnotený seriál všetkých čias

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: nuoviargomenti.net

Poslednú sériu si na AMC v čase vysielania pozrelo až 10,28 milióna divákov a seriál sa v roku 2014 dostal do Guinessovej knihy rekordov ako najlepšie hodnotený televízny program všetkých čias.

Týchto šesť faktov boli hádam najdôležitejších. Avšak je tu aj pár “menších” zaujímavostí, na ktoré sa pozrieme taktiež!

RIP Jesse

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: bussinesinsider.com

Keby v rokoch 2007-2008 nedostali scenáristi strike, tak by sme zrejme nevideli Jesseho príliš dlho. Totižto Vince Gilligan a zvyšok scenáristov mali v pláne zabiť Jesseho už v deviatej epizóde prvej série. Vďaka striku sa táto epizóda nikdy nestala a rozhodlo sa, že Jesse je veľmi cenná postava na to, aby ju mohli stratiť.

Game of Thrones vs. Breaking Bad

10-ročné výročie Breaking Bad

io9.gizmodo.com

Potom, ako spisovateľ úspešnej fantasy série Game of Thrones, George R.R. Martin videl epizódu poslednej série s názvom “Ozymandias,” nazval Waltera Whitea väčším monštrom, ako ktokoľvek z jeho ságy A Song of Ice and Fire. Prisľúbil, že s tým v jeho ďalšej knihe niečo spraví.

www.savewalterwhite.com

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: savewalterwhite.com

Stránka zo seriálu s adresou www.savewalterwhite.com naozaj existuje.

Pizza na streche

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: metro.co.uk

Ikonickú scénu, kde Walter hodí na strechu domu pizzu si pamätáme hádam všetci. Ale vedeli ste, že Cranstonovi sa podarilo vyhodiť pizzu na strechu hneď na prvý pokus?

Pomoc od seriálu The Walking Dead

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: pinterest.com

O makeup a vizuálne efekty v epizóde “Face Off” vo štvrtej sérii sa postarali kolegovia z ďalšej úspešnej show od AMCThe Walking Dead. Presnejšie vtedy, keď Gus prišiel o polovicu tváre po výbuchu.

Samarium

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: kf.fpv.ukf.sk

Myslíte si, že seriál má 62 dielov len tak náhodou? Samozrejme, že nie. V periodickej tabuľke prvkov je totižto 62. prvkom Sm – Samarium. Jedná sa o prvok, ktorý sa používa pri liečbe bolesti počas rakoviny.

Cranstonov plač

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: bolsamania.com

Podľa herečky Anny Gunn, ktorá stvárnila Walterovu manželku Skyler White, Cranston plakal 15 minút potom ako nakrúcali scénu, v ktorej Walter nechal zomrieť Jesseho priateľku Jane Margolis (Krysten Ritter).

Tetovanie

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: digitalspy.com

V posledný deň natáčania piatej série si nechal Bryan Cranston vytetovať na vnútornú časť jeho prstu logo Breaking Bad.

Mikeova smrť

10-ročné výročie Breaking Bad

Zdroj: youtube.com

Počas nakrúcia epízody, v ktorej Walter zabije Mike, mal na sebe celý štáb čierne náramky ako prejav úcty voči poslednej epizóde Jonathana Banksa.

Tiež vám tak chýba séria Breaking Bad? Je aj podľa vás seriál tým najlepším a najkvalitnejším, čo nám kedy televízia ponúkla? Váš názor nám napíšte do komentárov!

Zdroje: TS AMC, www.telegraph.co.uk

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Doctor Strange v seriáli Loki? Marvel odhaľuje zaujímavé prepojenie

  Seriály

  Druhá séria seriálu The Boys je dotočená a my vieme, kedy ju uvidíme

  Seriály

  Prvý MCU seriál sa začal oficiálne natáčať. Ako to vyzerá na natáčaní?

  SeriályTrailery

  Oficiálny trailer k Netflix seriálu Zaklínač nás víta v magickom svete plnom príšer

  Pridaj komentár