Jesse Pinkman sa vracia: Breaking Bad film El Camino je už za rohom!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Breaking Bad film El Camino už pomaly klope na dvere fanúšikov. Oddaných divákov, ktorí patria medzi milióny, ktorí považujú pôvodný dramatický seriál za jedno z najlepších diel modernej televízie. Hlavnou postavou bol síce Walter White (Bryan Cranston), no dej by sa nezaobišiel ani bez Jesseho Pinkmana (Aaron Paul), ktorý bude protagonistom nadchádzajúceho príbehu. Poďme sa spolu pozrieť na všetko, čo je ohľadom novinky podstatné, pričom na konci na vás čaká aj prekvapenie.

breaking bad film
Zdroj: hollywoodreporter.com

Breaking Bad film El Camino je za rohom

Len pred necelým mesiacom nás šokovalo vyjadrenie Boba Odenkirka. Z rozhovoru s portálom The Hollywood Reporter vtedy dorazili vzrušujúce informácie. Herec, ktorý v seriáli stvárnil právnika Saula Goodmana a okrem iného má aj vlastný seriály Better Call Saul, nám vtedy prezradil toto:

“Neviem, čo ľudia vedia a nevedia. Ťažko sa mi verí, že neviete, že už bol natočený. Už ho spravili. Chápete, čo tým myslím? Ako to, že je to tajomstvo? No predsa len je. Dokázali úžasnú vec, že to utajili.”

Herec v auguste položil zaujímavú otázku: „Ako to, že je to tajomstvo?“ Veď predsa vysoko rozpočtové produkcie na štýl Marvel či Star Wars sa zo všetkých síl snažia, aby z pľacu pri produkcii neunikli žiadne informácie. Stopercentne sa to však nepodarí nikdy. Pri Breaking Bad sa filme však členovia produkcie vyznamenali a naozaj dokázali, že svet o novinke nevedel prakticky nič. Teda až do momentu, kým z ničoho nič neprišiel trailer.

produkcia štvrtej série seriálu Better Call Saul
Zdroj: screenertv.com

Informácie prišli

Ako sme polemizovali po vyjadrení herca Boba Odenkirka, to, že o dokončenej produkcii filmu rozprával verejne znamenalo, že čoskoro sa určite dočkáme viac informácií. To sa aj stalo, keďže pár dní na to naozaj prišla prvá ukážka. Okrem nej nás však ešte viac šokovalo odhalenie dátumu premiéry a názvu. El Camino: A Breaking Bad Movie dorazí na Netflix11. októbra.

“El Camino” v preklade znamená “Cesta”, resp. “Na ceste”. To nám teda opäť niečo málo odhaľuje o príbehu, ktorý sa naozaj bude venovať ceste utečenca – Jesseho Pinkmana – ktorý sa bude ďalej vyhýbať zákonu a smrti.

natacanie filmu breaking bad
Zdroj: http://collider.com

Ešte v roku 2013 tvorca seriálu Breaking Bad Vince Gilligan poskytol rozhovor portálu GQ. V ňom opísal, čo sa podľa neho stalo s Jessem po finálnej epizóde s názvom Felina:

„Môj osobný názor je taký, že utiekol. Najpravdepodobnejšie však je, aj keď to znie zle, že určite nájdu jeho odtlačky prstov po celom laboratóriu a do dňa, týždňa či mesiaca ho nájdu. A stále bude hľadaný za vraždu dvoch federálnych agentov. No, aj keď je to najpravdepodobnejší koniec, vidím to tak, že mohol utiecť na Aljašku, zmeniť si meno, užiť si nový život. Chcete, aby to tak bolo. Zaslúži si to.

vince gilligan
Zdroj: wired.com

Gilligan pokačoval

Ako píše portál Movieweb, Vince Gilligan pôvodne nikomu neprezradil, že do hĺbky rozmýšľal o príbehu Jesseho Pinkmana (Aaron Paul) po jeho úteku. Zvažoval aj možnosť krátkometrážneho filmu, ktorý by mal len zopár minút. V roku 2018 sa však rozhodol svoje nápady komunikovať smerom von a z tejto myšlienky vznikol 2-hodinový celovečerný príbeh. Toto povedal v rozhovore:

„Nehovoril som o tom nikomu, pretože som si nebol istý, či by som s tým niekedy niečo spravil. Začal som ale premýšľať: „Čo sa stalo s Jessem?“ Vidíte, ako odíde na aute. V mojej hlave to znamená šťastný koniec. No ako postupovali roky, pomyslel som si: „Ako ten koniec – nazvime to koniec, ktorý nie je šťastný ani smutný – vlastne vyzeral?“

No teraz, a to aj napriek dlhým prípravám a rozhodovaniu sa, je Breaking Bad film El Camino už naozaj za rohom. O necelé 3 týždne sa vrátime do sveta, ktorý sme opustili s otvorenou sánkou už vyše 6 rokov dozadu. My sa tešíme, už sa nevieme dočkať, pričom si myslíme, že podobne ste na tom aj vy. Na záver si teda dajme novú fotografiu z nakrúcania samotného filmu, ktorú priniesol Twitter účet See What’s Next.

O čom bude Breaking Bad film?

Samotný film nadviaže na koniec seriálu Breaking Bad. Určite si pamätáte, že v úplnom závere zomrel Walter White a Jesse Pinkman sa konečne dostal na slobodu. Začneme pritom presne tam – vyslobodením Jesseho. Ako nám už dávnejšie naznačil oficiálny popis, príbeh sa zameria na to, čo sa s ním stalo po tom, ako unikol. Chýbať taktiež nebudú prequelové prvky flashbackov, teda je možné, že sa v nejakých scénach objaví aj Heisenberg.

“GREENBRIER VYROZPRÁVA PRÍBEH UNESENÉHO MUŽA A JEHO CESTY ZA SLOBODOU.”

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: twitter.com, hollywoodreporter.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -