Vráti sa aj Walter White? Z filmového pokračovania Breaking Bad unikli vzrušujúce informácie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mnohí ho považujú za najlepší seriál v histórii televízie. Videli ho milióny ľudí. Na webe csfd.cz mu žiari hodnotenie 92%, zatiaľ čo jeho finálnej epizóde na portáli IMDb dalo 9/10 ľudí perfektné skóre. Tvorca Vince Gilligan priniesol seriál, ktorý sa svojimi piatimi sériami v rokoch 2008 – 2013 zapísal do histórie. Breaking Bad sme si absolútne zamilovali v každom ohľade, prečo nás pred pár mesiacmi milo prekvapilo ohlásenie pripravovaného filmu s názvom Greenbrier. No a práve dnes prichádzajú informácie, ktoré naše očakávania vystrelili cez strop!

breking bad film jesse pinkman aaron paul walter white bryan cranston
Zdroj: thepopbreak.com

Breaking Bad film: Herecké obsadenie

Detaily o filme možno nevychádzajú tak rýchlo, ako by sme dúfali, no na dobré veci sa čaká. Navyše, kdečo už vieme. Po fantastickom prequel seriáli Better Call Saul sa opäť vrátime do Heisenbergovho sveta a znova sa stretneme s viacerými postavami, ktoré už poznáme. Ďalší príbeh si však naozaj užijeme na striebornom plátne, pričom pôjde o priame pokračovanie Breaking Bad (s prvkami prequelu). Oficiálny popis filmu znie nasledovne:

„Greenbrier vyrozpráva príbeh uneseného muža a jeho cesty za slobodou.“

breking bad film jesse pinkman aaron paul walter white bryan cranston
Zdroj: screenrant.com

Asi vám už došlo, že unesený muž je Jesse Pinkman, ktorý sa stane hlavnou postavou nadchádzajúceho filmu. Túto správu už veľakrát potvrdil aj samotný herec Aaron Paul, ktorý ku tomuto charakteru chová citové puto: „Pinkman bol a je obrovskou súčasťou mojej kariéry,“ povedal. Greenbrier nám ukáže, čo sa s Jessem stalo po finálnej epizóde ‚Felina‘, no pri ňom to končiť nebude.

Ako som naznačil vyššie, vo filme sa ukáže aj množstvo prvkov prequelu, respektíve spomienok našej hlavnej postavy. V týchto scénach bude Jesse pravdepodobne rozmýšľať nad svojou minulosťou a tým, čím všetkým si už prešiel, a práve tu sú najpodstatnejšie informácie dneška: do nakrúcania je zapojený aj herec Bryan Cranston (Walter White)!

breking bad film jesse pinkman aaron paul walter white bryan cranston
Zdroj: imdb.com

Nie, Walter White nevstane z mŕtvych. Cranston je do produkcie nadchádzajúceho filmu zapojený len kvôli nakrúcaniu scén z minulosti, avšak to pre nás ako fanúšikov vôbec nie je sklamanie. Znamená to totižto, že uvidíme spoločné scény Waltera a Jesseho, ktoré sme v seriáli Breaking Bad nevideli! A to, vážení, je dôvod, prečo by sme sa mali začať poriadne tešiť. Stále však toho je ešte viac.

Bryan Cranston totižto nebude jediný, kto sa vráti. Vo filme Greenbrier sa ukážu aj herci Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut) či Krysten Ritter (Jane Margolis), s ktorými sa, logicky, tiež stretneme v spomienkach hlavnej postavy. Okrem nich uvidíme aj herca Jesseho Plemonsa, ktorého si pamätáme ako Todda – toho, kto uväznil Jesseho Pinkmana. Na plátne popri vyššie spomenutých privítame aj postavy ako Badger (Matt Jones) či pani Pinkmanová (Tess Harper).

breaking bad film jonathan banks mike ehrmantraut
Zdroj: slashfilm.com

Krištáľovo čisté očakávania

Keď to zhrnieme, pripravovaný Breaking Bad film s názvom Greenbrier vyzerá naozaj fantasticky. Ak by náhodou niekto pochyboval o jeho kvalite, toho by sme sa báť naozaj nemali. O scenár, výkonnú produkciu (a možno aj réžiu) sa postará Vince Gilligan, ktorý stojí za samotným vznikom seriálu. Okrem iného sa na projekte podieľajú aj producenti Mark Johnson a Melissa Bernstein, ktorí sú zodpovední za Better Call Saul. A ak by vám to úplne nestačilo, toto o pripravovanom projekte povedal Bryan Cranston:

Je to úžasný príbeh. Veľa ľudí má pocit, že chcú vidieť dokončenie príbehov, ktoré ostali otvorené. Podľa toho, čo viem, sa zameriame na niekoľko postáv, ktoré svoj dej nestačili vyplniť.“

Zdroj: wallpaperscraft.com

Produkcia filmu sa začala v meste Albaquerque, Nové Mexiko, ešte v novembri 2018. Odvtedy sme dostali potvrdenie, že natáčanie potrvá až do februára. To naznačuje, že Greenbrier by sme si najskôr mohli pozrieť koncom tohto roka. Tak čo, tešíte sa?

Zdroj: nme.com, complex.com, abqjournal.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -