Paralyzovaný Andrew Garfield chce žiť plnohodnotný život v emotívnej dráme Breathe od Andyho Serkisa

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento rok si Oscarová akadémia pravdepodobne pozrie mnoho drám s hlavnou postavou na vozíčku. Srdcervúce príbehy predsa berú ceny. Ešte len nedávno sme písali o prvom traileri na film Stronger, v ktorom sa na vozíčku ukáže Jake Gyllenhaal. Teraz však prišlo ešte niečo emotívnejšie a kvalitnejšie. Dámy a Páni, máme tu prvý trailer na režisérsky debut Andyho Serkisa (Avengers: Age of Ultron, Úsvit planéty opíc) s názvom Breathe. V hlavných úlohách sa ukážu Andrew Garfield (Hacksaw Ridge) a Claire Foy (The Crown). Už teraz to vyzerá úžasne, no je otázne, či to bude lepšie ako podobný film – Teória Všetkého (2014).

Film je natočený podľa skutočnej udalosti – života chlapíka menom Robin Cavendish (Andrew Garfield). Robin si žije nádherný život, až pokým neostal paralyzovaný obrnou zatiaľ, čo bol v Afrike. Doktori mu dávali pár mesiacov života, nedokázal dýchať sám bez prístroja a tak musel ležať v nemocnici. Robinova manželka Diana (Claire Foy) ho však aj aj napriek upozorneniam priam uniesla z nemocnice, aby si Robin mohol ešte aspoň na chvíľu užiť čerstvý vzduch a praženie slnka. Ich láska sa však pokúsila prekonať nemožné, a Robin sa rozhodol, že chce žiť plnohodnotný život s rodinou a nie len prežívať.

Breathe trailer

Film Breathe si odbije európsku premiéru už v stredu, 4. októbra v Odeon Leicester Square. Snímka otvorí 61. BFI Londýnsky filmový festival. Režisér Andy Serkis spolu s Andrewom Garfieldom, Claire Foy a producentom Jonathanom Cavendishom sú na festivale očakávaní. Neskôr sa film dostane aj do ostatných kín v UK a snáď aj po celom svete. Andy Serkis je naozaj rád, že práve jeho film bude otváracím „gala“ filmom na festivale svetových kvalít.

Scenár napísal majiteľ dvoch Oscarov, William Nicholson (Everest, Gladiator). Okrem Andrewa a Claire uvidíme vo filme mená ako Hugh Bonneville, Tom Hollander, Stephen Mangan a Diana Rigg. Sme naozaj zvedaví, ako dopadne Serkisov režisérsky debut, no naozaj mu držíme palce a tešíme sa na film. V Anglicku a Írsku sa film dostane do kín 27. októbra a v Amerike 13. októbra.

Scéna ako vystrihnutá z Hacksaw Ridge, však?
Scéna ako vystrihnutá z Hacksaw Ridge, však?, Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -