„Pri sledovaní Múmie sa na seba nedokážem ani pozrieť,“ povedal slávny Brendan Fraser! Čo tým vlastne myslel?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Brendan Fraser vo filme Múmia predvádza skvelý výkon, on sám sa však nedokáže pozerať na scény, ktoré natočil. Aký má na to dôvod? Kým to zistíme, vrátime sa na začiatok jeho kariéry. Brendan Fraser pochádzal z chudobných pomerov a ako dieťa sa neustále cítil ako outsider, pretože jeho rodina sa veľmi často sťahovala. Ako herec to taktiež nemal jednoduché. Kvôli nízkemu sebavedomiu sa musel podľa jeho slov neustále redefinovať. Jeho najslávnejším filmom je určite Múmia. Prečo sa nedokáže pozerať na vôbec najslávnejší film v jeho kariére?

Bredan Fraser vo filme Múmia
Zdroj: twitter.com

Ako prebiehalo nakrúcanie filmu Múmia?

Tvorcom tohto hitu bolo jasné, že majú v rukách niečo výnimočné. Film Múmia sa stal kasovým trhákom, keď tvorcom zarobil až 416 miliónov dolárov. Pokračovanie, v ktorom si Kráľa Škorpióna zahral Dwayne Johnson, zarobilo 435 miliónov. Najväčším ťahúňom tejto série bol aj napriek Johnsonovi, či krásnej Rachel Weisz určite Brendan Fraser. Rick O’Connell v jeho podaní bol skrátka neskutočne skvelý.

Brendan Fraser vo filme Múmia

Keď si Fraser spomenul na čas strávený pri nakrúcaní tejto série, ovládla ho nostalgia: „Naozaj sa mi páčilo byť súčasťou toho všetkého. Nevedeli sme totiž čo to vlastne nakrúcame. Bola to komédia, bol to horor, bolo to dobrodružstvo. A to nám dalo neskutočnú voľnosť. Dodalo nám to istý pocit slobody a vzrušenia,“ povedal slávny herec pre magazín Pop Verse.

Brendan Fraser vo filme Múmia
Zdroj: twitter.com

Ak sa mu nakrúcanie páčilo, prečo sa na seba nedokáže pri sledovaní Múmie pozrieť?

Napriek tomu, že sa hercovi páčilo nakrúcanie tohto filmu, len ťažko sa spomienkami vracia k svojej najslávnejšej postave. Skrátka ho to príliš dojíma: „Áno, keď sa na to pozerám a sledujem všetkých ostatných, priznávam, že sa na seba nedokážem pozerať. Cítim totiž nádej, ktorú som v tom čase mal na vrchole svojej profesionálnej kariéry. Stále počujem scenáristu a režiséra Stephena Sommersa ako kričí pripravení, AKCIA! A nikdy nezabudnem na tie ťavy,“ povedal Brendan Frasier, ktorého pri týchto spomienkach ovládla nostalgia.

Brendan Fraser vie, prečo Múmia s Tomom Cruiseom nebola úspešná

V roku 2017 si pre fanúšikov monštier štúdio Universal pripravila remake Múmie s novým príbehom a novým hlavným hrdinom. Tejto role sa zhostil Tom Cruise, hviezda akčných či dobrodružných filmov. Napriek slušnému zárobku však tento film diváci nepovažujú za vydarený. Pri príležitosti premiéry filmu The Whale, v ktorom si Fraser zahral po niekoľkoročnej pauze, sa vyjadril aj k tejto téme: „Tento film nie je príliš úspešný, pretože v tom nie je komediálna stránka. Múmia je dobrodružstvo, má to byť viac vtipné. A toto bol skrátka priamočiary horor.“

Múmia
Zdroj: hollywoodreporter.com

Svojich fanúšikov potešil skvelou správou

Brendan Fraser taktiež divákom sľúbil, že ak by to bolo nutné, vrátil by sa vo štvrtom pokračovaní. Veľmi radi by sme opäť uvideli Rick O’Connella v akcii. Dúfame, že v takomto prípade by sa k nemu pridala aj Rachel Weisz, ako jeho manželka Evelyn. Tú totiž v tretej časti série vystriedala Maria Bello a vôbec to tvorcom nevyšlo. Každopádne, Brendan Fraser je späť a keďže Hollywood v súčasnosti miluje tvorbu remakeov a pokračovaní, rozhodne nemôžeme vylúčiť štvrtý diel kultovej dobrodružnej série.

Zdroj: thethings.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -