FilmyNETFLIX

Bright bude prvým originálnym filmom od Netflixu, ktorý sa dočká pokračovania!

Len nedávno sme mohli vidieť nový originálny film od Netflixu. Presnejšie 22. decembra na ich platforme. Tým bola fantasy snímka Bright, ktorá mala 90 miliónový budget. O réžiu filmu sa postaral tvorca Suicide Squadu, David Ayer. Scénar mal na starosti Max Landis. Príbeh je zasadený do súčasného času v LA (Los Angeles), v ktorom žijú ľudia odjakživa s mystickými stvoreniami ako sú orkovia, elfovia a víly.

Nový originálny film od Netflixu je tu!

Hlavné úlohy obsadili Will Smith, ktorý hrá človeka – policajta a Joel Edgerton, ktorý si zahral postavu orka Nicka Jakobyho. Ten sa stal Smithovým partnerom. Vo filme si zahrá Noomi Rapace, ktorej rola je temný elf Leilah. Tá chce získať kontrolu nad týmto magickým žezlom v strede príbehu. Víly sú v tomto svete menej humánne, skôr sú škodcami.

originálny film od Netflixu

Zdroj: vanityfair.com

Hoc film zatiaľ nedostal moc veľa hodnotení od divákov, no streamovací gigant si už objednal pokračovanie filmu – Bright 2. Aj napriek veľmi negatívnym ohlasom zo strany kritikov. Na Rotten Tomatoes sa filmu podarilo získať len slabých 31%, čo je naozaj málo. Avšak podľa predbežných hodnotení divákov si snímka získala pekných 89%, čiže ide o naozaj veľký rozdiel v porovnaní s názormi kritikov.

Ľudský policajt je nútený spolupracovať s orkom za cieľom nájdenia zbrane, za ktorú sú všetci pripravený zabíjať. Ich cieľom je ochrániť magické žezlo, ktoré je v nesprávnych rukách neuveriteľnou zbraňou.

Bright 2

Zdroj: mashable.com

Vývoj spoločnosti Netflix

Kedysi známa ako spoločnosť, ktorá posielala použité DVDčka. No Netflix sa dnes stal úspešným producentom kvalitného obsahu. Medzi prvými veľkými hráčmi boli televízne seriály Orange is the New Black a House of Cards, ktoré Netflixu získali ocenenia Emmy. Avšak spoločnosť sa v roku 2017 rozhodla zápasiť s veľkými štúdiami. A to ešte väčšiou produkciou originálnych filmov.

Hoci Will Smith máva tendenciu vyhýbať sa sequelom, teda pokračovaniam, Bloomberg povedal, že sa pre Bright 2 vráti. Zrejme sa pýtate sami seba, o čom by tak pokračovanie filmu mohlo byť. David Ayer (režisér) sa počas filmového panelu na SDCC (San Diego Comic-Con) v júli vyjadril, že pokračovanie by sa zrejme malo zameriavať hlbšie na históriu elfov, orkov a víl.

originálny film od Netflixu

Zdroj: indiewire.com

Aspoň podľa trailerov to vyzerá tak, že David Ayer a spoločnosť využili peniaze naozaj skvelo. Film vyzerá naozaj ako snímka s veľkým budgetom. Efekty, svetlá a ostatné technické parametre sú jednoducho úchvatné. Avšak čo je naozaj neuveriteľne pôsobivé, je práve make-up, ktorý bol použitý na postave orka Joela Edgertona. Práve vďaka ohromnému make-upu to vyzerá tak, že sa film dostane do užšieho výberu kandidátov na Oscara za najlepší make-up a účes (Best Make – Up and Hairstyling nomination).

originálny film od Netflixu

Zdroj: musikexpress.de

Zrejme nebude trvať dlho, kým budeme počuť o rozšírenom vesmíre film Bright. Podľa všetkého by sa v ňom mal ocitnúť aj Johnny Depp.

About author

my life is a meme
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár