Brit vyhral jackpot 110 miliónov libier

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Brit vyhral jackpot 110 miliónov libier

Sponzorovaný obsah

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo by ste urobili, ak by sa na vás usmialo šťastie a podarilo sa vám vyhrať jackpot? Začiatkom septembra sa podobná života-meniaca vec udiala v Spojenom kráľovstve. Doslova sa výherca zo dňa na deň stal bohatším ako Harry Styles. Poďme sa na príbeh bližšie pozrieť.

Nestáva sa to veru často. S malou dušičkou si podávate tiket v niektorej lotériovej hre s nádejou, že sa na vás niekedy aspoň usmeje šťastena a podarí sa vám vyhrať aspoň ako-takú výhru. Niečo málo si prilepšíte k výplate, priložíte si a kúpite si auto, opravíte si niečo na dome.

Začiatkom septembra sa ale jednému výhercovi podaril malý veľký zázrak a z ničoho nič vyhral Jackpotu v hodnote 110 miliónov libier. Zaradil sa tak do radu medzi 15 angličanov, ktorým sa podarilo vyhrať viac ako 100 miliónov. Zo dňa na deň sa tak stal bohatší ako Gary Barlow alebo Harry Styles.

Výherca z nášho článku podal tiket v hre Euromillions. Je známe, že pri žrebovaní padli čísla 7, 12, 13, 20, a 45 s doplnkovými číslami (Lucky Star) 3 a 12. Ako uviedol Andy Carter, hlavný poradca v National Lottery: „pre jedného držiteľa tiketu v Spojenom kráľovstve, to bude báječná noc.“

Pozor na smolu

Internet je plný nešťastníkov, ktorí uzavreli tiket bez toho, aby sa oň ďalej zaujímali. Dávajte si pozor na tiket a dôkladne si ho uložte. To, že vyhráte, neznamená, že vám automaticky pribudne výhra. Dôležité je sa výherným tiketom preukázať v stanovenej lehote. Pri stávkach cez internet však toto riziko odpadá.

Svoje by o tom vedela porozprávať aj výherkyňa kalifornskej lotérie v hodnote 26 milióna dolárov. Pani si zabudla výherný tiket v nohaviciach, ktoré skončili v praní. Iná pani sa prihlásila k výhre v lotérii aj keď výherný tiket stratila a o jeden deň neskôr, ako bola stanovená lehota pre výber výhry. Dotyčnej nepomohol ani kamerový záznam, ktorý ju zachytil s víťazným lístkom.

Zahrajte si hru Euromilióny

Na slovenskej scéne sa stretnete s hrou Euromilióny od TIPOSu. Jedná sa ale o dve odlišné hry, aj keď podobné. Euromillions je generalizovane európska lotéria, ktorá vznikla v roku 2004 združením lotérii jednotlivých členských štátov Európskej únie.

Euromilióny je hra plná prekvapenia a napätia, kde potrebujete dávku šťastia pri tipovaní. Princípom hry a zároveň vašou úlohou je, tipnúť a vybrať si 7 lotových čísel z 33 a 1 dodatkové číslo zo 6, ktoré predpokladáte, že budú vylosované. Losovanie sa vykonáva dvakrát do týždňa. Ak by vás predsa len tento formát nudil, v ponuke lotériových hier na etipos.sk sú aj ďalšie lotérie či stieracie žreby.

Veľmi blízku podobnosť má s hrou EuroJackpot, prevádzkovanom na európskom kontinente. Rozdiel sa tu skrýva iba v detailoch.

Aj keď šanca na výhru nie je vysoká, predsa je reálna a dokáže značne ovplyvniť život výhercu. Za predpokladu, že vie, čo s danou výhrou urobí. Tipujte a hrajte pre radosť a potešenie, nie z  vidiny veľkých peňazí. A to najdôležitejšie posolstvo? Vždy si odkladajte tipovacie lístky, aby ste o výhru neprišli.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -