Legendárny Bruce Lee sa dočká plnohodnotného životopisného filmu, natáčanie sa začne už v lete!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Písal sa rok 1950 a v tom období začínal Bruce Lee svoju púť. Od tej doby sme mali možnosť vidieť viacero filmov, ktoré sa snažili zachytiť jeho myslenie, filozofiu a podstatu viery v bojových umeniach. Ako však povedala jeho dcéra, nikdy jeho život nebol zachytený podľa predstáv. Dôkazom toho je aj nedávno vydaný film Birth of a Dragon, ktorý si zo sebou odniesol veľkú vlnu kritiky. Dôvodom bola aj fiktívna postava, ktorá počas veľkej časti filmu Leeho sprevádzala. Na šťastie, všetko by sa to mohlo zmeniť. Zdá sa, že na svet dorazí oficiálny životopisný film o tejto legende a nadchádzajúci projekt schválila aj jeho dcéra, Shannon Lee.

Vráti sa, aby nám ukázal svoj skutočný životný príbeh… Zdroj: denofgeek.com

Tá to vôbec nezobrala na ľahkú váhu a začala široký prieskum ohľadom otcovej minulosti, aby sa ona sama mohla pustiť do písania scenára. Pomáhať jej bude indický filmár Shekhar Kapur, ktorý sa v projekte Little Dragon stane pravdepodobne režisérom. Vyjadril sa k tomu nasledovne.

„Je dôležité, aby si diváci mohli spájať svoj vlastný život s cestou, ktorú zažil Bruce Lee. Ten Bruce Lee, ktorý dokázal prebudiť svoju vnútornú silu a múdrosť, a využiť ju v reálnom živote. Ukázať svoj skutočný osud skôr, než bude príliš neskoro.“

Shanon Lee taktiež dodala, že si vždy myslela, že postupom času sa stane Leeho príbeh užitočným a poučným pre celý svet. Jej slová hovoria za všetko.

„Vždy som si myslela, že film je o tom, ako sa život môjho otca tvoril v skorých rokoch v Hongkongu. Bol by to naozaj zaujímavý príbeh, ktorý by sme mohli spoločne zdielať, aby sme mu lepšie porozumeli, akým človekom a bojovníkom v skutočnosti bol.“

Ip man a Bruce Lee na začiatku svojej cesty, Zdroj: cinemablend.com

Akým problémom musí film čeliť?

V najbližších dňoch je ohľadom projektu veľmi rušno. Nájdenie toho správneho herca do hlavnej role nie je vôbec jednoduchá úloha. Predsa len, s takýmto filmom prúdi aj veľké očakávanie a zvládnuť niekedy nátlak širokej verejnosti nie je vôbec jednoduché. Nakoľko by sa malo natáčanie začať už v lete, celá produkcia má ešte čo robiť. Zatiaľ však s istotou vieme, o čom by mohol byť samotný dej. Ako som už spomínal, objaviť by sme sa mali v mladosti Brucea Leeho. Zažívať by sme mali jeho začiatky, rodinné problémy a sklamania. K ním sa pridá aj téma číslo jedna vo svete, rasizmus. A aby to malo aj svoju dávku napätia, pridá sa zrada a obrovská chudoba. Produkčná spoločnosť Tim Kwok si nadelila neľahký oriešok. Ich slová však znejú jasne.

„Tento film bude hlbokým osobným skúmaním Brucea, ako sa jeho vnútorná sila a disciplína ukázala a pretlačila ho tam, začo je považovaný do dnes. Ikona, ktorá ma stále čo povedať celému svetu a inšpirovať ich životy.“

Názov Little Dragon je zatiaľ len festivalovým. Nie je preto vylúčené, že by sa mohol časom zmeniť. Taktiež nie je známy ani dátum oficiálnej premiéry. Sme teda naozaj zvedaví, čo si pre nás Shannon Lee a Bruce Lee Entertainment pripravia. Určite to bude silný príbeh, ktorý je blízky celej rodine tejto zosnulej legendy. Neostáva nič iné ako si počkať, než sa objavia nové informácie. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -