Epizódou IX to nekončí… Aké Star Wars filmy ešte uvidíme po Vzostupe Skywalkera?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Všetky budúce Star Wars filmy

Dámy a páni, ako už určite viete, aj do slovenských kín sa dostal Vzostup Skywalkera, 9. a posledná Epizóda legendárnej Skywalker ságy. V budúcnosti nás však stále čakajú viaceré Star Wars filmy, ktoré nebudú priamo nadväzovať na to, čo v roku 1977 začal George Lucas pôvodnými Hviezdnymi vojnami. Zhrnuli sme pre vás aktuálny stav projektov štúdia Lucasfilm, ako aj dodatočné vyjadrenia tvorcov.

Ako vzniklo Star Wars
Zdroj: en.wikipedia.org

Nepomenované tituly

Filmové štúdio má už predom rezervované tieto tri dátumy premiér:

Nepomenované Star Wars I – 16. december 2022
Nepomenované Star Wars II – 20. december 2024
Nepomenované Star Wars III – 18. december 2026

To znamená, že po Vzostupe Skywalkera sa Hviezdne vojny z kín vyparia na takmer tri celé roky. Potom však uvidíme novú trilógiu, ktorá môže byť o čomkoľvek, čo si dokážeme predstaviť. Keďže nebude priamo nadväzovať na aktuálne tituly, najpravdepodobnejšími možnosťami sú zasadenie tisícov rokov do minulosti či do budúcnosti. Fanúšikov by najviac potešila práve minulosť, keby sme videli filmy z prostredia Starej republiky.

Plány sú síce nešpecifikované a nemáme o nich veľa informácií, no údajne sú veľkolepé. V rozhovore s portálom The Hollywood Reporter túto tému načala Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu. Toto povedala na tému budúcnosti Star Wars:

“Riešime našu ďalšiu ságu. Nie len trilógiu, tu je reč skôr o budúcich 10 a viac rokoch.”

Tri nepomenované tituly, ktorých dátumy vydania vidíte vyššie, teda nemusia skončiť len pri trilógii. Je možné, že sa z nich stane rovnako veľká séria ako tá, ktorá práve končí.

kevin feige čo bude po avengers: endgame
Kevin Feige; Zdroj: syfy.com

Film Kevina Feigeho

V taktiež záhadnej budúcnosti uvidíme aj počin, o ktorého produkciu sa postará Kevin Feige, americký filmový producent, prezident Marvel Entertainment a muž, ktorý má hlavné slovo pri tvorbe MCU.

Filmy, na ktorých Feige pracoval, zarobili dokopy už viac ako 26 miliárd dolárov, niet teda divu, že jeho meno sa stalo ikonou producentského úspechu. Na webe IMDb si môžete všimnúť, že produkoval už neskutočných 53 projektov. Ďalších 16 už bolo oznámených a momentálne sú vo fáze vývoja. Úplne najzaujímavejšie je však to, že ešte nikdy neprodukoval film, ktorý by nepatril pod značku MarvelTeda až doteraz.

“Tešíme sa na projekty, na ktorých pracujú Kathy a tím Lucasfilmu, nielen v ohľade Star Wars, ale aj Indiana Jonesa a ďalších častí spoločnosti, vrátane ‘Children of Blood and Bone’ s Emmou Watts a Foxom,” povedal predseda Walt Disney Studios a hlavný šéf kreatívy Alan Horn. Na žiadosť o vyjadrenie od portálu The Hollywood Reporter potom ešte povedal toto:

“So záverom ságy SkywalkerovcovKathy [Kathleen Kennedy] pripravuje novú éru rozprávania príbehov z univerza Star Wars. Keďže vieme, aký veľký fanúšik je Kevin [Feige], dávalo zmysel, aby sa títo dvaja výnimoční producenti spojili a pracovali na jednom Star Wars filme.”

rian johnson
Rian Johnson; Zdroj: news.sky.com

Trilógia Riana Johnsona

Film Star Wars: Poslední Jediovia (Epizóda VIII) je možno kontroverzný, no to ešte neznamená, že sa stane kontroverzným aj jeho tvorca Rian Johnson. Režisér/scenárista ostáva z pohľadu štúdia skvelou možnosťou pre tvorbu ďalšej novej trilógie.

Nevieme, kedy jeho Star Wars filmy vyjdú ani o čom budú. Prvé správy o tejto skutočnosti sa objavili ešte v roku 2017, no odvtedy zaznelo len veľmi málo detailov a informácií, týkajúcich sa jeho pripravovanej tvorby. Dokonca sa aj začalo špekulovať, že jeho filmová trilógia bola zrušená po tom, čo Lucasfilm videl, ako Poslední Jediovia v názoroch rozdelili fanúšikov. Tieto špekulácie však Johnson uviedol na správnu mieru:

„Stále pracujeme s Lucasfilmom, počkáme a uvidíme. Aktuálne pre vás nemám žiadne nové správy.“

Rian Johnson má za sebou viaceré úspešné režisérske projekty, ako napríklad 3 epizódy seriálu Breaking Bad (Fly, Fifty-One a Ozymandias), film Looper (2012) či nový seriál Knives Out (2019), ktorému na portáli Rotten Tomatoes svieti hodnotenie 97 %.

David Benioff a D.B. Weiss
David Benioff a D.B. Weiss; Zdroj: variety.com

Zrušené / presunuté projekty

Nie všetko musí vyjsť. Ani gigantovi menom Star Wars, ktorého ku dnešnému dňu tvorí už ohromných 11 celovečerných filmov, sa nemusí podariť vyprodukovať každý projekt, ktorý jeho tvorcom príde na um. Toto sú tie, ktoré sa neodlepili od zeme, pretransformovali na niečo iné či jednoducho boli zrušené:

  • Trilógia Benioffa a Weissa: Tvorcovia seriálu Game of Thrones mali vytvoriť vlastnú trilógiu Star Wars, podobne ako Rian Johnson. Údajne malo ísť o príbeh z éry Starej republiky. Nedávno však kontrakt zrušili (alebo k tomu boli donútení); oficiálne kvôli nedostatku času vďaka práci s Netflixom, potenciálne kvôli neúspechu 8. série Game of Thrones.
  • Boba Fett spin-off: Od roku 2014 sa pripravoval spin-off príbeh ikonického lovca odmien Boba Fetta, no miesto tohto projektu štúdio zrealizovalo seriál The Mandalorian. 
  • Obi-Wan Kenobi film: Lucasfilm pôvodne plánoval film o legendárnom Jediovi, tento nápad však ustúpil pred seriálom na Disney+, v ktorom uvidíme aj herca Ewana McGregora.
  • A Star Wars Story: Štúdio v minulosti rozmýšľalo nad viacerými samostatnými filmami, ako napríklad príbeh z Mos Eisley Cantina, počin, v ktorom by vystupoval Yoda či dej, ktorý by sa točil okolo Jabba the Hutta. Žiaden z týchto projektov sa však neodlepil od zeme.
Bob Iger
Robert Allen Iger; Zdroj: awfulannoucing.com

Budúce Star Wars filmy budú trochu iné

Star Wars filmy ešte budú, a bude ich ešte veľa. Je však pravdepodobné, že budú trochu iné ako tie, ktoré sme videli doteraz. Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu, nedávno povedala, že séria možno v budúcnosti odpíše formát trilógií. Toto k tomu dodal v rozhovore s Variety Bob Iger, generálny riaditeľ The Walt Disney Company:

„No, to neviem. Už sme sa rozprávali, že ‚Možno sú trilógie príliš ťažké, tak radšej spravíme jeden film a potom pokračovanie,‘ ale stále nevieme.“

Keď pokračoval na tému budúcich Star Wars filmov, Iger k nim ešte dodal toto:

„Pravdepodobne budú menšie, než si myslíte, pretože si pár z nich vyberieme a chvíľu nad nimi rozmýšľame. V niektorých prípadoch ich spravíme a sledujeme, ako zareaguje publikom, na čo spätne zareagujeme. Nebude ich tak veľa, ako si ľudia myslia. To číslo je nekonečné, ale budeme opatrní, keďže ďalší [film] je veľmi dôležitý.“

Film Star Wars: Vzostup Skywalkera sa práve premieta v slovenských kinách. Nezmeškajte koniec 42-ročnej ságy a staňte sa súčasťou histórie.

Zdroj: imdb.com, screenrant.com, movieweb.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Nemáte pocit ze by ste mali prestať vidávať STAR WARS. Lebo akože nič v zlom ale keď je to pod vašim vedením tak to už nikdy nebude také dobré ako to robil George Lucas a už sa na to ani nedá pozerať a hlavne nerobte to isté čo pri AVANGERS pretože to je niečo úplne iné. Spolupráca by bola zaujímavá ale každý naozajstný a dobrý fanúšik ale aj režisér vie kedy dosť Lucas to vedel a aj vy by ste to mali vedieť lebo ste to cele pokazil posledné tri časti boli už iba o Rey a Kylo Renovi a už to nemalo tie grády ako kedysi videl som filmu ale už dopredu som vedel co sa stane a ďalšie trilógie to už je moc. Mohli by ste to urobiť k tomu ale nie od seba a nech to nadväzuje ale nie ďalšie a nové trilógie u mervel to fungovalo ale tu nie nezničte tú kvalitnú a dobru práci Lucasa lebo potom zabijete celé STAR WARS!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -