FilmyOdporúčame

Nasledujúcich 5 rokov Marvel Cinematic Universe: Aké filmy uvidíme a kedy príde koniec?

Už odkedy pôvodný Iron Man v roku 2008 nakopol MCU sa na pozícii prezidenta Marvelu nachádza Kevin Feige. Ak ste niekedy chceli konkrétnej osobe poďakovať za všetkých 22 filmov, ktoré sme videli, mali by ste myslieť práve na jeho meno. Ako producent má na starosti veľa rozhodnutí a ako šéf usmerňuje budúcnosť Marvel Cinematic Universe. No a práve na tú sa dnes pozrieme. Kevin Feige nám totižto prezradil, či má štúdio nejaké budúce plány!

Dátumy vydania nových Marvel, Star Wars a Avatar filmov

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Budúcnosť Marvel Cinematic Universe – 5 ďalších rokov!

Po masívnom úspechu filmu Avengers: Endgame, ktorý bol vyvrcholením MCU, sa štúdio nesmierne teší. Táto tímovka totiž zdecimovala názory niektorých ľudí, ktoré vraveli, že “ľudí už superhrdinovia prestávajú baviť.” Ako sme sa sami presvedčili, opak je pravdou. Aj práve preto teraz kreatívni tvorcovia Marvel Cinematic Universe nespia a nedovolenkujú, ale ešte tvrdšie makajú na sľubnej budúcnosti. Čo nás v nej teda čaká?

Nadchádzajúce filmy:

 • Spider-Man: Ďaleko od domova – 4. júl 2019
 • The Eternals – 2020
 • Black Widow – 2020
 • Shang–Chi – 2021
 • Strážcovia Galaxie 3 – 2021
 • Doctor Strange 2 – neohlásené
 • Black Panther 2 – neohlásené

Shang–Chi: Spoznáme pravého Mandarina?

kevin feige Budúcnosť Marvel Cinematic Universe

Zdroj: syfy.com

Kevin Feige: “Máme 5-ročný a ešte dlhší plán…”

Kevin Feige taktiež zlepšuje vzťahy s fanúšikmi na Reddite r/marvelstudios. Tam pred chvíľou usporiadal tzv. AM(A)A, teda v skratke otázky a odpovede. Hlava štúdia nám prezradila viacero konkrétnych vecí, no vo všeobecnosti nás len potešil a dal nám vedieť, že sa ešte máme na čo tešiť.

Jeden z fanúšikov sa rozhodol opýtať niečo, čo zaujíma každého z nás: Ako sa plánuje budúcnosť Marvel Cinematic Universe? Na to Feige ponúkol zaujímavú odpoveď. Podľa všetkého štúdio “neustále funguje so špecifickým 5-ročným plánom.” To ale nie je všetko. Šéf/producent totižto doplnil, že okrem plánov niekoľko rokov do budúcnosti majú aj všeobecnejšiu predstavu o tom, čo sa bude diať, ktorá siaha “omnoho, omnoho ďalej.”

Card

Ešte v roku 2017 Kevin Feige prezradil, že po Avengers: Endgame je vo vývoji minimálne ďalších 20 filmov. Dokonca vieme, že vysoko postavení ľudia v štúdiách Disney a Marvel už dávno diskutovali o konkrétnych tituloch, ktoré nám prinesú v rokoch 2024-2025. Môžeme tým pádom očakávať X-Menov, Fantastickú štvorku a množstvo ďalších komiksových postáv? Je stále skoro, aby sme to definitívne tvrdili, no táto vzrušujúca možnosť je stále viac pravdepodobná.

Mohlo by vás zaujímať: Komu sa hrdinovia postavia po Thanosovi?

Čo vravíte na budúcnosť Marvel Cinematic Universe? Tešíte sa v nasledujúcich rokoch na nejaký konkrétny film, alebo budete hltať každý jeden? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: reddit.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Film Rýchlo a zbesilo 9 nám odhaľuje prvé zábery v novom teaser traileri

  FilmyOdporúčame

  Nová filmová séria Transformers prichádza. Na čo sa môžeme tešiť v dvoch potvrdených filmoch?

  Filmy

  Dostane film Maska pokračovanie? Herec Jim Carrey má jednu podmienku

  Filmy

  Mal sa zosnulý basketbalista Kobe Bryant ukázať v budúcoročnom filme Space Jam 2?

  Pridaj komentár