Filmy

Budúcnosť Spider-Mana v MCU nebola nikdy istá. Čo prezradil Marvel?

Máme za sebou zmiešaný týždeň. Na jednu stranu sme si cez víkend užili konferenciu Disney D23, na ktorej sa nám odhalili budúce Marvel seriály, niečo o nadchádzajúcich pokračovaniach i nových marvelovkách či trailery na rôzne animáky. Okrem toho tu boli aj skvelé správy zo sveta Star Wars. No len pár dní predtým sa zrútila budúcnosť Spider-Mana v MCU. Je možné, že štúdio to celý čas čakalo?

vrati sa spider-man do mcu

Zdroj: pavbca.com

Budúcnosť Spider-Mana v MCU nebola nikdy istá

Nepríjemné správy o odchode Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe zarmútili a naštvali fanúšikov. Či už stojíte sa strane Disney, ktoré si požadovalo navýšenie podielu tržieb, alebo zastávate Sony, ktoré samotné práva na túto komiksovú postavu vlastní – musíte uznať, že je to jedno. V konečnom dôsledku je len jedna pravda: štúdiá uprednostnili peniaze pred fanúšikmi.

Momentálne môžeme diskutovať o tom, kedy z nova Spider-Mana uvidíme mimo MCU. Populárnou alternatívou je filmový vesmír Venom, ktorý Sony naštartovalo minulý rok s Tomom Hardym. To znie celkom realisticky, ak sa pozrieme na budúce projekty tohto tohto sveta.

Budúcnosť Spider-Mana v MCU

Zdroj: ign.com

Každým dňom je však menej pravdepodobné, že Peter Parker sa vráti k Avengerom. To je veľká škoda, keďže vo filme Ďaleko od domova Marvel načal širokú budúcnosť mladého superhrdinu. No a teraz sa k nám dostáva vyjadrenie šéfa štúdia – Kevina Feigeho – ktorého strata Spideyho vôbec netrápi:

“Ohľadom Spider-Mana pociťujem vďaku a radosť. V MCU sme dokázali spraviť 5 filmov so Spider-Manom: dva samostatné počiny a tri s ďalšími Avengermi. Bol to sen, o ktorom som si nemyslel, že sa splní. Nikdy to nemalo trvať večne. Vedeli sme, že to budeme môcť robiť len po obmedzený čas, a vyrozprávali sme príbeh, ktorý sme vyrozprávať chceli, za čo budem navždy vďačný.”

My môžeme len dúfať, že sa opakuje situácia, akú sme zažili už s vyhodením Jamesa Gunna. Štúdio učinilo nepopulárne rozhodnutie, po čom sa nás Feige snažil upokojiť. No a pár mesiacov na to sa všetko vrátilo späť do normálu.

Aká je podľa vás budúcnosť Spider-Mana v MCU? Pristúpia štúdia ku kompromisu, alebo zavíta do univerza Venom? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: ew.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Bad Boys ovládli svetové kiná: Zopakujú úspech aj na Slovensku?

  Filmy

  Režisér nového dokumentárneho filmu spomína, ako Attila Végh pochyboval pred zápasom storočia

  Filmy

  John Cena nám odhalil prvých 10 minút DC filmu Suicide Squad 2

  Filmy

  Prezradil nám film The Eternals jeden z najväčších spoilerov Marvel Cinematic Universe?

  Pridaj komentár