Budúcnosť Spider-Mana v MCU nebola nikdy istá. Čo prezradil Marvel?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Máme za sebou zmiešaný týždeň. Na jednu stranu sme si cez víkend užili konferenciu Disney D23, na ktorej sa nám odhalili budúce Marvel seriály, niečo o nadchádzajúcich pokračovaniach i nových marvelovkách či trailery na rôzne animáky. Okrem toho tu boli aj skvelé správy zo sveta Star Wars. No len pár dní predtým sa zrútila budúcnosť Spider-Mana v MCU. Je možné, že štúdio to celý čas čakalo?

vrati sa spider-man do mcu
Zdroj: pavbca.com

Budúcnosť Spider-Mana v MCU nebola nikdy istá

Nepríjemné správy o odchode Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe zarmútili a naštvali fanúšikov. Či už stojíte sa strane Disney, ktoré si požadovalo navýšenie podielu tržieb, alebo zastávate Sony, ktoré samotné práva na túto komiksovú postavu vlastní – musíte uznať, že je to jedno. V konečnom dôsledku je len jedna pravda: štúdiá uprednostnili peniaze pred fanúšikmi.

Momentálne môžeme diskutovať o tom, kedy z nova Spider-Mana uvidíme mimo MCU. Populárnou alternatívou je filmový vesmír Venom, ktorý Sony naštartovalo minulý rok s Tomom Hardym. To znie celkom realisticky, ak sa pozrieme na budúce projekty tohto tohto sveta.

Budúcnosť Spider-Mana v MCU
Zdroj: ign.com

Každým dňom je však menej pravdepodobné, že Peter Parker sa vráti k Avengerom. To je veľká škoda, keďže vo filme Ďaleko od domova Marvel načal širokú budúcnosť mladého superhrdinu. No a teraz sa k nám dostáva vyjadrenie šéfa štúdia – Kevina Feigeho – ktorého strata Spideyho vôbec netrápi:

„Ohľadom Spider-Mana pociťujem vďaku a radosť. V MCU sme dokázali spraviť 5 filmov so Spider-Manom: dva samostatné počiny a tri s ďalšími Avengermi. Bol to sen, o ktorom som si nemyslel, že sa splní. Nikdy to nemalo trvať večne. Vedeli sme, že to budeme môcť robiť len po obmedzený čas, a vyrozprávali sme príbeh, ktorý sme vyrozprávať chceli, za čo budem navždy vďačný.“

My môžeme len dúfať, že sa opakuje situácia, akú sme zažili už s vyhodením Jamesa Gunna. Štúdio učinilo nepopulárne rozhodnutie, po čom sa nás Feige snažil upokojiť. No a pár mesiacov na to sa všetko vrátilo späť do normálu.

Aká je podľa vás budúcnosť Spider-Mana v MCU? Pristúpia štúdia ku kompromisu, alebo zavíta do univerza Venom? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: ew.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -